fbpx

Drabinki gimnastyczne dla dzieci jak wybrać najlepszą?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Każdy rodzic wie, że dziecko to prawdziwy wulkan energii i czasem ciężko za nim nadążyć. Wszędzie go pełno, zaś traktowanie domu jak placu zabaw- łóżka jako trampoliny, stołu jako ścianki wspinaczkowej a poręczy schodowej jako huśtawki- nie zawsze kończy się dobrze. Pomimo lekcji WF-u, dodatkowych zajęć, aktywności na świeżym powietrzu, warto sprawić dziecku prezent w postaci drabinki gimnastycznej. To produkt, dzięki któremu we właściwy sposób będzie mogło spożytkować swoją energię i co najważniejsze- całość odbywać się będzie w domu, pod naszym czujnym okiem a prócz zabawy, przyczyni się do poprawy zdrowia i kondycji naszej pociechy. Takie argumenty z pewnością powinny wystarczyć do stwierdzenia, że naprawdę warto.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór drabinek gimnastycznych, które różnią się między sobą przede wszystkim materiałami, z których są wykonane, kolorystyką, ilością elementów z których składa się dany zestaw, przeznaczeniem, parametrami technicznymi, jakością czy ceną. Wybierając produkt dla dziecka chcemy mieć pewność,  że otrzymujemy produkt w pełni bezpieczny, dedykowany danej kategorii wiekowej tak, by dziecko bez przeszkód, z łatwością oraz w pełnym bezpieczeństwie mogło aktywnie spędzać czas. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru, by okazał się on tym najtrafniejszym? Podpowiadamy.

Wybór drabinki gimnastycznej dla dziecka- na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na możliwości techniczne pokoju, w którym ma być zamontowana drabinka oraz na parametry danego produktu. Choć sama drabinka zajmuje niewiele miejsca to musimy pamiętać, by dziecko miało możliwość swobodnego z niej korzystania. Ponadto zwróćmy uwagę na konstrukcję ściany- jeśli jest to karton-gips, może być problem z zamontowaniem niektórych drabinek. Warto wówczas wybrać model umożliwiający montaż bezinwazyjny na śrubach rozporowych.

Podczas wyboru musimy kierować się również tym, by produkt przeznaczony był dla dzieci. Wśród drabinek gimnastycznych są bowiem i takie modele, które przeznaczone są wyłącznie do profesjonalnych treningów dla zawodowców, inne z  kolei nie nadają się do użytkowania przez maluchy, gdyż nie są w pełni bezpieczne.

Przechodzimy płynnie do kolejnego, niezwykle istotnego czynnika, który powinien wyznaczać nasz wybór, a mianowicie bezpieczeństwo danego produktu. Drabinka gimnastyczna powinna spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa oraz posiadać odpowiednie certyfikaty. Sprawdzajmy uważnie, bowiem wielu producentów tego typu sprzętu podkreśla, że ich produkty są certyfikowane, natomiast zwykle odbywa się to według zasad określonych dla zabawek, nie zaś sprzętu sportowego, a różnica pomiędzy zakresem obu tych certyfikacji jest dość spora.

Drabinka gimnastyczna BenchK 112

Kolejną rzeczą, nad którą powinniśmy się pochylić jest materiał, z którego została wykonana drabinka. Muszą to być materiały najwyższej jakości, gdyż to również wpływa na bezpieczeństwo i jakość użytkowania produktu. W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się drabinki w całości drewniane bądź metalowo-drewniane. Pamiętajmy też o kwestii wizualnej- tak, by drabinka stała się elementem spójnym z pozostałym wyposażeniem w pokoju dziecka.

Jaką drabinkę wybrać?

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej czynniki i parametry, najlepszym wyborem będzie produkt z asortymentu polskiego producenta BenchK. W pokoju dziecięcym doskonale sprawdzi się wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK 212B. Jest to drabinka z drewnianymi szczeblami oraz metalową konstrukcją, która w zestawie posiada również zdejmowany drewniany drążek do podciągania, kółka gimnastyczne oraz linę do wspinaczki z huśtawką. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu znacznie zwiększa się zakres możliwości oraz ćwiczeń, które można wykonywać z jej wykorzystaniem. To niezwykle funkcjonalny, bardzo solidny zestaw, który dodatkowo pięknie prezentuje się wizualnie. Dużym atutem jest to, że z drabinki mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, dzięki czemu stanowić może doskonałą formę zabawy i aktywności dla całej rodziny. Produkt jest również atrakcyjny cenowo, jego montaż jest dziecinnie prosty.

Drabinka gimnastyczna to nie tylko doskonała forma zabawy i rozrywki dla każdego dziecka, ale przede wszystkim możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, co przyczynia się do poprawy ich zdrowia, kondycji i samopoczucia- ku uciesze każdego rodzica.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments