fbpx

Duda pojechał po bandzie. Złożył haniebne życzenia Rydzykowi. “Cechuje Pana wizjonerska aktywność oraz zasługi dla Kościoła i Polski”


5 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

– Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski – stwierdził prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 50-lecia ślubów zakonnych i kapłaństwa o. Tadeusza Rydzyka, założyciela toruńskiego imperium.

– Z okazji jubileuszu 50. rocznicy wieczystych ślubów zakonnych i święceń kapłańskich pragnę złożyć Ojcu serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Życzę wielu łask Bożych na obranej przez Ojca, obfitującej w tyle wspaniałych dzieł, drodze służby Kościołowi, Rodakom i Rzeczypospolitej – napisał Andrzej Duda. – Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora – dodał.

– Rozgłośnia, założona i kierowana przez Ojca Dyrektora, szybko stała się najważniejszą, o największym zasięgu, katolicką stacją radiową w naszym kraju. Szczególna rola tej rozgłośni polega na tym, że pozwoliła ona w pełni wybrzmieć głosowi milionów Polaków wiernych tradycyjnym wartościom, a jednocześnie połączyła w kręgu modlitwy i otoczyła troską osoby samotne, często marginalizowane, dając im poczucie podmiotowości i zakorzenienia w polskiej wspólnocie – opisał.

– Równie doniosłe znaczenie mają zainicjowane przez Ojca kolejne przedsięwzięcia medialne: gazeta „Nasz Dziennik” oraz Telewizja Trwam, która prężnie rozwinęła się pod Ojca kierownictwem – dodał. – Wartościowy wpływ na polskie życie wywiera także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której zawdzięczamy pomnażanie profesjonalnych kwalifikacji i formowanie patriotycznych postaw wśród młodych pokoleń Polaków. Wreszcie, ten nowoczesny program ewangelizacji poszerzony został o produkcję filmową, zainaugurowaną obrazem kinowym „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie – wyliczył prezydent. Ponadto pogratulował o. Tadeuszowi Rydzykowi „pięknego dzieła, jakim jest toruńskie sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II”.

– To świątynia, która zajmuje szczególne miejsce na duchowej mapie Polski, a także w przestrzeni polskiej pamięci – ważną część jej symboliki stanowią tablice ku czci licznych Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Uważam to za bardzo istotne dla obrony prawdy o naszej historii i dobrego imienia Polski i Polaków w oczach świata – ocenił. „Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski” – Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski – podkreślił Andrzej Duda. – Bo chociaż wszystkie te dzieła stworzone zostały staraniem wielu osób i środowisk, to nie powstałyby one, gdyby nie inspirujące idee, wytężona praca organizacyjna i osobisty charyzmat Ojca Dyrektora, łączący ludzkie wysiłki – zaznaczył.

– Serdecznie dziękując za wszystkie dary Ojca posługi, raz jeszcze gratuluję pięknego jubileuszu. Życzę nieustającej opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, wielu sił i wszelkiej pomyślności. Jestem przekonany, że dzięki niewyczerpanej energii Ojca Dyrektora wielkie toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać. Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowienia – stwierdził prezydent. Prezydent i premierzy świętują z Radiem Maryja Od 2015 roku przedstawiciele prezydenta i rządu są obecni co roku w grudniu na kolejnych rocznicach uruchomienia Radia Maryja oraz latem podczas mszy wieńczących pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

– Audycje Radia Maryja, programy Telewizji Trwam i publikacje „Naszego Dziennika” łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą – stwierdził Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników pielgrzymki w lipcu 2017 roku. – Nie byłoby tej i innych pielgrzymek Rodziny Radia Maryja, gdyby nie Wasz przewodnik, Ojciec Tadeusz. Jego posługa, jego dzieło zasługuje na wyrazy szacunku i wdzięczności – oceniła ówczesna premier Beata Szydło. – Radio Maryja buduje poczucie odpowiedzialności rodaków za sprawy ojczyzny i skutecznie zachęca obywateli do zaangażowania się w życie publiczne Polski. W państwa działalności doskonale widoczna jest postawa głębokiego szacunku dla bliźnich. Jej wyraziste i piękne świadectwa dostrzegam w docenianiu i promowaniu oddolnych inicjatyw, poodejmowanych przez różne organizacje i środowiska społeczne, w tym nawet tworzone przez dzieci, jak również w konsekwentnym otwieraniu przestrzeni medialnej dla publiczności – wyliczył Andrzej Duda w liście z okazji 26-lecia Radia Maryja.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
to ja
to ja
11 miesięcy temu

Przyznam, że nie doczytałam do końca …. zemdliło mnie to kadzenie. a pan Rydzyk działa na mnie jak płachta na byka

Beti
Beti
Odpowiedź do  to ja
11 miesięcy temu

Ja tez

narciasz
narciasz
11 miesięcy temu

debil to debil, czego innego jak debilizmu można spodziewać się po Budyniu?

???????????
???????????
11 miesięcy temu

wstydzę sie,że jestem mieszkańcem tego kraju …….

narciasz
narciasz
Odpowiedź do  ???????????
11 miesięcy temu

też się wstydziłem, już 36 lat temu, że tam żyłem więc “dałem w długą”.
Świat jest dla ludzi, żyć można tam, gdzie sam sobie zbudujesz życie na własnych zasadach i nikt nie nakazuje jak masz żyć.
Dziś, choć już jestem stary, jestem szczęśliwy, że uczyniłem ten krok ku swojej wolności.
https://ebd.cda.pl/620×395/605759644?autostart=1