fbpx

Dziennikarz przechodzi z TVN do TVP – internauci nie zostawili na nim suchej nitki


1 Udostępnienie

Dziennikarz Maciej Dolega w ostatnich dniach poinformował, że zmienił pracodawcę. Nie będzie już zapowiadał pogody w TVN – poprowadzi poranny program w TVP Info. W sieci pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy, dotyczących przyzwoitości tej zmiany.

Kontrowersyjny transfer

Jak donosi radiozet.pl dziennikarz poinformował o odejściu z TVN już pod koniec lutego. Dolega był związany ze stacją od ponad 10 lat, prowadził „Teleserwis” na antenie TVN24 i prezentował pogodę. Niedawno poinformował jednak na Twitterze, że rozpoczyna pracę w stacji pod wodzą Jacka Kurskiego – co ciekawe, to tam stawiał pierwsze kroki w branży. Dziennikarz nie ukrywa zadowolenia z podjętej decyzji:

Stacja również nie kryje radości – jak sami mówią aktualni pracodawcy Dolegi – “wybierają z konkurencji najlepszych”. Co na to internauci?

„Zacne propagandowe grono”

Nie brakuje oczywiście, co najmniej niepochlebnych komentarzy. Ze względu na wątpliwą moralność samej stacji, podważana jest także etyka Dolegi. Nie da się ukryć, że zmiana pracodawcy wiąże się tu z pewnymi nieścisłościami ideologicznymi. A może raczej z wyrzeczeniem się etyki dziennikarskiej? Komentarze to m.in.

  • Niżej już nie można upaść”
  • „Zacne propagandowe grono”
  • „Lubię cytat z Forresta Gumpa – Poznasz głupiego po czynach jego”
  • “Warto być przyzwoitym, kiedyś może pan zrozumie”
  • Jak to skomentować i się nie ubrudzić ?
  • Jarek usłyszy ściek i od razu się melduje! A za Dolegą tęsknić nie będę. Nie lubiłem jego stylu prowadzenia programów.
  • Od zawsze wiedziałam, że mu coś dolega. Nowa jednostka chorobowa…sku*******.
  • Dziwiliśmy się nad transferami z partii opozycyjnych do szajki ZP ale nie tylko tam postępuje brak instynktu samozachowawczego przykładem jest M.Dolega który z TVN stacji”niezależnej”przechodzi do szczuj-ni Kurskiego widać kasa nie śmierdzi mimo że pochodzi z KRADZIEŻY smutne

Internauci zwracają też uwagę na to, ze Pan Dolega powinien pospieszyć się z usuwaniem tweetów, polubień i udostępnień, które na pewno nie przypadną do gustu nowemu pracodawcy. A jak wiadomo, w TVP nie ma miejsca na opinie niezgodne z jedynym, słusznym przekazem, zaaprobowanym przez Jacka Kurskiego. Wyjątkowo niefortunny moment na taką zmianę. Nie znamy oczywiście pobudek Pana Dolegi – być może to zmiana orientacji politycznej, może wreszcie będzie pracował w zgodzie ze sobą. Jeśli jednak nie, to może warto ostrzec – PiS nie będzie rządził wiecznie, a etyczne dziennikarstwo zawsze jest w modzie.

Wpis z Facebooka Macieja Dolegi

Maciej Dolega popierał strajk mediów tak krytycznie oceniany przez TVP.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ