fbpx

Elton John zarzucił kościołowi hipokryzję. Ma rację?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Elton John oskarżył kościół katolicki o hipokryzję. Jest to odpowiedź na decyzję Kongregacji Nauki Wiary, która orzekła, że kościół nie może błogosławić związków homoseksualnych. Problem jest taki, że Watykan był jednym z inwestorów filmu ,,Rocketman’’. Filmu, który opowiada o homoseksualizmie.

,,Rocketman’’ to film o samym Eltonie Johnie. Opowiada o jego życiu oraz karierze. Jak wiadomo, artysta jest homoseksualny i od wielu lat jest w szczęśliwym związku małżeńskim z innym mężczyzną oraz wychowują razem dzieci. Fakt, że kościół nie popiera takich związków, a jednocześnie zainwestował w film, który jest związany z tym tematem, oburzył muzyka.

„Jak to możliwe, że Watykan odmawia błogosławieństwa parom homoseksualnym (…) jednocześnie czerpiąc korzyści, inwestując miliony w „Rocketman” film, który opowiada, jak odnalazłem szczęście w małżeństwie z Davidem?” – napisał muzyk na swoim profilu na Twitterze. Wszystko wykończył, dodając hasztag #hipokryzja.

Film jest zwieńczeniem życia artysty oraz przedstawia sposób, w jaki odnalazł swoją tożsamość seksualną. Według włoskiego dziennika Watykan zainwestował w ten film około 1 mln euro. Pieniądze najprawdopodobniej pochodzą od wiernych, którzy wpłacali swoje fundusze na papieską fundację. Na razie kościół nie wypowiedział oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Źródło: na temat


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ