fbpx

Gowin jest cwany i sprytny, uniknie odpowiedzialności, reszta stanie przed sądem – Roman Giertych


Subksrybuj nas na Google News

Zdaniem Romana Giertycha każda osoba która zagłosuje za ustawą PIS zmieniającą kodeks wyborczy narazi się na odpowiedzialność przed sądem za łamanie konstytucji. Okres przedawnienia tego przestępstwa wynosi 30 lat, więc nieuchronność poniesienia kary jest pewna.

Obecnie mamy do czynienia z sytuacją w której Prawo i Sprawiedliwość właściwie zmierza pewnym krokiem w kierunku zamachu stanu. W stronę Konstytucyjnego zamachu stanu. Próba zmiany Konstytucji zwykłą ustawą i wprowadzenie zapisu że marszałek sejmu może dowolnie ustawić sobie termin wyborów, jest wprost złamaniu już nie tylko ustaw nie tylko regulaminu Sejmu ale wprost z przepisów konstytucyjnych i to w odniesieniu do istoty demokracji czyli do wyborów demokratycznych. 

Rząd obecnie ma obowiązek wprowadzić stan nadzwyczajny, stan klęski żywiołowej argumenty, że nie może komuś odszkodowania zapłacić to po prostu ogarnąć ten fałszywy bo takich obowiązków zwrotu za szkody przez epidemii w ogóle obowiązku nie ma…..

…..Ci posłowie, którzy będą głosowali za tą ustawą muszą wiedzieć że tak naprawdę mamy do czynienia z przestępstwem z art. 127 Kodeksu Karnego, przestępstwem przygotowania zamachu stanu. Bo mamy tutaj do czynienia z wykorzystaniem przymusu państwowego, do złamania porządku konstytucyjnego, czyli te osoby które będą głosowały, tak naprawdę biorą udział w działaniach, które mogą się dla nich skończyć zarzutami popełnienia zbrodni, która jest zagrożona karą pozbawienia wolności od lat 3 do 15…..

….To jest tak oczywista rzeczywistość prawna, że tylko osoba ślepa, już widać że Pan Gowin nie jest ślepy, to akurat dobrze o nim świadczy że chociaż sprytny jest i cwany, uniknął w ostatniej chwili tej odpowiedzialności, ale każda normalna osoba powinna zadawać sobie sprawę z tego dokonując takie jawnego łamania konstytucji, prędzej czy później poniesie odpowiedzialność. ….

Głosowanie zostało znowu przeniesione na jutro na godzine 15.00. Świadczyć to może tylko o jednym, ilość głosów dla PiS jest niepewna, inaczej już by było po wszystkim.

Wprowadzając pod osłoną nocy ten przepis, w sposób rażący naruszono szereg przepisów, począwszy od konstytucji, poprzez regulamin Sejmu, skończywszy na sprzeczności z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Wojciech Hermeliński, były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Źródło TVN24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments