fbpx

Gowin – Leczenie duszy w kościele jest ważniejsze niż przeciwdziałanie pandemii.


29 comments, 47.1k
screen shot TVN 24
Subksrybuj nas na Google News

Minister Gowin w “Faktach po faktach” mówił dziś że szkoły i uczelnie wyższe są zamykane żeby przeciwdziałać epidemii. Nie widzi jednak żadnego zagrożenia do zgromadzeń wiernych na kościelnych mszach.

W kontekście zamykanych szkół minister powiedział

W szkołach jak i na uczelniach będziemy unikali wszelkiej aktywności grupowej. ……W przestrzeni kinowej, może w mniejszym znaczeniu teatrów i filharmonii, może też dochodzić do kontaktów z osobami które mogą być nosicielami wirusa nawet bez objawów. Młodzi ludzie bardzo często nie mają objawów tej choroby, w związku z tym trzeba minimalizować ryzyko ze świadomością że liczebność osób chorych z objawami będzie rosła.

Abp Depo uważa że najgroźniejsze w kolejności są ; zagrożenia cywilizacyjne, potem wojnę w Syrii oraz na Ukrainie, następnie ideologia gender. – Na tym tle koronawirus jest tylko jednym z zagrożeń, a nie najważniejszym

Arcybiskup Wacław Depo w NiedzielaTV powiedział, że

“Koronawirus to tylko jedno z zagrożeń, nie najważniejsze, obok wojen i ideologii gender” – To gdzie mamy pójść w zagrożeniach zdrowia i życia, jeśli nie przed oblicze Matki, która po swojemu kształtuje nasze życie? –

arcybiskup Wacław Depo broni jasnogórskich pielgrzymek mimo zagrożenia koronawirusem.

– Stańmy w prawdzie naszych pielgrzymek na Jasną Górę. Czy zablokować teraz drogi na Jasną Górę, bo masowe pielgrzymowanie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia? To gdzie mamy pójść w zagrożeniach zdrowia i życia, jeśli nie przed oblicze Matki, która po swojemu kształtuje nasze dzieje? – pyta. I przypomina, przysłowie: „Bez Boga ani do proga”. – Trzeba zacząć od Boga, a wtedy zagrożenia będą oddalone – twierdzi hierarcha.

Zdaniem Gowina leczenie duszy jest ważniejsze niż zapobieganie epidemii

Minister nie widzi nic złego w skupiskach osób biorących udział w mszach w kościołach, pomimo tego że są to osoby zazwyczaj starsze i gorzej znoszą przebieg choroby.

Czy w najbliższą niedzielę nie powinny być odwołane msze w kościołach ? To są msze na których spotyka się kilkaset a czasem więcej osób – zapytał redaktor prowadzący

Minister odpowiedział – Jako człowiek mogę powiedzieć że kościoły są czymś w rodzaju szpitali dla duszy. Człowiek składa się z ciała które trzeba chronić i pielęgnować, ale składa się także z duszy i tą przestrzenią w której leczone są dusze są własnie świątynie.

Leczenie duszy, nie chroniąc ciała – takie rzeczy mówi minister Szkolnictwa Wyższego państwa środkowej Europy w 22 wieku.

W kościołach można spotkać przede wszystkim Pana Boga. To jest potrzeba tak głęboka w przypadku silnie wierzących że my jako rząd jako Państwo pozostawiamy tutaj autonomie instytucjom kościelnym, nie tylko kościołowi katolickiemu.- kontynuował minister Szkolnictwa Wyższego

To już pandemia. “Zakazi się 70 proc. społeczeństwa” Takiego komunikatu WHO jeszcze nie było. Koronawirusem zarazi się 60-70% ludności na świecie.

 Szef niemieckiego Instytutu Roberta Kocha powtórzył szacunki kanclerz Merkel: koronawirusem zakazi się w dłuższej perspektywie 60-70 proc. społeczeństwa.

– Doszliśmy do wniosku, że wirus COVID-19 może być określony jako pandemiczny – poinformował sekretarz generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

O ogłoszenie pandemii – czyli sytuacji, gdy infekcja grozi każdemu mieszkańcowi planety – do szefa WHO apelowano od dawna. Etiopczyk odpowiadał jednak, że nie ma jeszcze wystarczających przesłanek. Jeszcze wczoraj informował, że „ogłoszenie pandemii jest bardzo realne”.

Źródło TVN24 Fakty po Faktach


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

29 comments, 47.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
20
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
11
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
40
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Przewodnik
Jan Przewodnik
3 lat temu

Koronawirus w Polsce, czyli, jak pogodzić racjonalny rozum i ślepą wiarę. Jest na to prosty sposób. Aby uszanować bogobojnych obywateli, kościoły powinny być otwarte, ale na czas epidemii/pandemii, tylko w jedną stronę. Można wejść, ale nie można wyjść. Kler, który nawołuje do zwiększenia ilości nabożeństw, powinien mieć obowiązek pozostania z wiernymi. Wierni, którzy wybiorą kościół, powinni mieć szlaban na państwowy szpital, gdyż udział w nabożeństwach jest jawnym i premedytowanym działaniem zagrażającym zdrowiu i życiu innych obywateli. Wszyscy, którzy nawołują do zwiększenia ilości nabożeństw, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności, za świadome narażenie zdrowia i życia ludzi, a także za sabotaż gospodarki.… Czytaj więcej »

ana
ana
3 lat temu

Nawet nie chce mi się tego komentować. Bo jeśli czytam z zdaniem Ministra Edukacji, leczenie duszy jest ważniejsze niż zapobieganie epidemii to jestem w szoku.

Alex
Alex
Odpowiedź do  ana
3 lat temu

Gowin ma mózg wybrany przez Kaczyńskiego i Rydzyka

Encefalopata
Encefalopata
3 lat temu

no i mamy dopiero 21 wiek

Qba
Qba
3 lat temu

Stronę rządową rozumiem. Jest szansa, że osoby starsze, które są największą grupą uczestniczącą we Mszy Św. i jednocześnie najbardziej narażoną na zgon z powodu powikłań wywołanych koronawirusem przestaną pobierać świadczenia ZUS. Hierarchów Kościoła nie rozumiem. W perspektywie długofalowej to osoby starsze zostawiają najwiecej pieniędzy na ofiarę. Wydaje się ze Kościół powinien odpuścić na kilka tygodni, żeby przez kolejne lata miał im kto płacić.

Renata
Renata
Odpowiedź do  Qba
3 lat temu

Tylko szkoda że nie widzicie polityków którzy mają swoje narady i ile tam jest osób? Czy oni są zamykani ?Nie bk i po co .. bo oni mają takie prawo A my którzy wierzymy w Boga nie mamy prawa chodzić do kościoła? Ja wierze ze Bóg może nam pomóc! Tylko trzeba w to wierzyć i się modlić. On już nie raz w moim życiu pokazał że jest w naszej rodzinie! Nie wiem jak można być takim okrutnym. Niekturzy z Was to serca nie mają czy co ??? Niech Bóg ma Was w swojej opiece!

Mietek
Mietek
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Serce sercem ale rozum by się przydał! Wiara w Boga obejmuje przekonanie,że Bóg jest wszędzie a więc w domu również się nami opiekuje! <3

Alicja
Alicja
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Bóg jest wszędzie

Fd48
Fd48
Odpowiedź do  Alicja
3 lat temu

Nieprawda.
U Kowalskiego w piwnicy , nie ma.
Wiesz dlaczego ?
Bo Kowalski nie ma piwnicy..
?????

Devil
Devil
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Czas na leki !

Roman
Roman
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Zgodnie z taką filozofią, to przecież Bóg zesłał na nas tego wirusa (podobnie jak np. śmierć bezbronnym niemowlętom)… to może zatem lepiej zaprzestać racjonalnych poczynań i zdać się na łaskę tego (wyimaginowanego) bóstwa?

Teresa
Teresa
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

A w to, że Bóg głuchy nie jest Pani wierzy? Przecież każdą indywidualną modlitwę usłyszy, tę od Pani rodziny również. Wszyscy mamy serca i to wcale nie okrutne, niektórym jednak i odrobina rozumu a może tylko wyobraźni na gwałt potrzebna, jak widać.

stop durnocie
stop durnocie
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Módl się o zdrowie w takim razie, bo na rozum już za późno. Skoro jesteś bezrozumną, zabobonną i bezmyślną kobietą, która naraża zdrowie i życie swoje i innych, to mądrzejsza już nie będziesz. Zamiast mózgu masz drucik trzymający uszy, aby nie odpadły. A biskupi, księża i zakonnicy powinni zostać POCIĄGNIĘCI DO ODPOWIEDZIALNOŚCI za narażanie zdrowia i życia ludzi. Jak jeden z drugim klecha pójdzie na trzy lata do więzienia, to reszcie się odechce szafować śmiercią i kalectwem.

Aaa
Aaa
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

To idź do Kościoła. Ale jak tam wejdziesz to już tam zostań dopuki Bóg wszystkich nie uzdrowi…

robo
robo
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Mozna modlić się w domu a w mszy św. uczestniczyć przy odbiorniku radiowym. Pan Bóg jest wszchmogący i wysłucha każdej modlitwy.

Fd48
Fd48
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Renia ,idź się zbadaj to nie boli .

piguła
piguła
Odpowiedź do  Renata
3 lat temu

Pomódl się we własnym domu na klęczniku,Bóg to zrozumie ,nie narażaj innych ….ludzie opamiętajcie się !!!

Tomek
Tomek
Odpowiedź do  Qba
3 lat temu

Liczy się tylko kasa! W razie zachorowania większej grupy społecznej czyli parafialnych seniorów będzie zwiększona liczba pogrzebów.

Margola
Margola
3 lat temu

Helou, wiek mamy jednak 21, a nie 22 🙂

stop durnocie
stop durnocie
Odpowiedź do  Margola
3 lat temu

fakt, ktoś tu przeskoczył sto lat 😉 nie ma tak dobrze, trzeba się męczyć w XXI, zanim będzie XXII. Choć słuchając biskupów mam wrażenie, że jest jeszcze XIX wiek.

MAŁY
MAŁY
3 lat temu

Jeszcze należy się zabrać za leczenie mózgów tych pisowskich oszołomów ale im już nie pomoże nic jedynie klasztor lub wyjazd do San ESCOBAR ???J

gburi
gburi
3 lat temu

Premier Gowin nie rozumie tego, co mówił w niedzielę papież Franciszek. Przyłącza się do tych księży, którzy liczą na wzrost wpływów z opłat pogrzebowych.

Rozsądny
Rozsądny
3 lat temu

Zaapelujmy do rządzących, do posłów głównie tych z PIS aby teraz, zwłaszcza teraz gromadnie jak podczas urodzin Radia Maryja chodzili do kościoła jednoczyć się w modlitwie i śpiewać, tańczyć aby kamery to rejestrowały i pokazywać w tvp1 i tvp2 że tutaj nie ma zagrożenia bo jest wiara. Dobrze byłoby aby biskupi uczestniczyli w jak największej ilości mszy. Może wtedy ci mniej wierzący nie będą już obawiać się rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przemyslaw
Przemyslaw
Odpowiedź do  Rozsądny
3 lat temu

Świetny pomysł ? Serio, za jednym razem pozbyć się całego ciemnogrodu z kraju… Sam bym tego lepiej nie wymyślił

Justyna
Justyna
3 lat temu

Czlowieku co ty bredzisz. Takie myslenie wlasnie dobije wszystkich i chyba Ci na tym zalezy. Masakra za taka wypowiedz powinna byc demisja

Ona
Ona
3 lat temu

Pan Mimister oszalal i powinien juz odejsc

Big Paolo
Big Paolo
3 lat temu

panie redaktorze… mamy XXI, nie 22 wiek 😉

mrowa
mrowa
3 lat temu

nosz kurwa mać, aż się rzygać chce czytając takie rzeczy

gosia
gosia
3 lat temu

Sa msze online przez internet na zywo.Modlić sie można wszędzie a nie tylko w kościele.