fbpx

Wpadka za wpadką Dudy. Szefowa kampanii pomaga odzyskać kamienice w Warszawie. Publikowała wierszyki „Sraczka po Kaczyńskim”, a teraz jest wierną dobrej zmianie.


Twitter
Subksrybuj nas na Google News

Jeszcze nie tak dawno Jolanta Turczynowicz-Kieryłło nie była sympatyczką Jarosława Kaczyńskiego. Dawała temu wyraz w swojej twórczości, ale nie tylko. Okazuje się, że szefowa kampanii występuje w kilkudziesięciu sprawach o odzyskanie kamienic i działek zabranych dekretem Bieruta w czasach PRL-u.

„W Polsce tradycję chciały zmieniać, by w przeddzień święta dziękczynienia, nie poszukiwać więcej indora, tylko do pieca wsadzić Kaczora. Nieważne, w jabłkach, czy w buraczkach. Po takim daniu zawsze jest sraczka. I nie dasz rady zjeść już deseru, na który liczy głupio tak wielu. W ten sposób naród by się obudził, a Kaczor przestał ogłupiać ludzi” oto próbka jednego z nich.

Dziś Jolanta Turczynowicz-Kieryłło broni w procesach z różnym powodzeniem ludzi Pis, zarabiając na tym niezłą kasę.

Roma Giertych skomentował

Szanowna Pani Mecenas!

Dowiedziałem się dzisiaj, że napisała Pani wiersz, w którym proponuje Pani upieczenie naszego najdroższego przywódcy aby nie ogłupiał więcej ludzi. Pomyślałem, że to jest ta chwila, w której potrzebuje Pani mojej korporacyjnej solidarności i dobrej rady. Przyzna Pani, że niecodzienna to sytuacja, gdy szefowa sztabu kandydata PiS na Prezydenta chce upiec szefa PiS celem zapobieżeniu dalszemu ogłupianiu przez niego wyborców PiS. Generalnie zwolennicy PiS są gotowi na każdy przejaw ekstrawagancji swoich pupili, ale myśl o pieczeniu Jarosława, który stanowi w ich umysłach skrzyżowanie Jana Pawła II z Piłsudskim, Stalinem i Zenkiem Martyniukiem, to może być dla nich za dużo.
Musi więc Pani racjonalnie coś wymyślić i zaprezentować na konferencji (a czasu jest niedużo, bo Jarek zaraz się obudzi i będzie po Pani). Mam jeden pomysł: a jakby tak Pani powiedziała, że chciała Pani upiec szefa PiS, aby go impregnować na koronawirusa? I że według najnowszych badań człowiek upieczony jest całkowicie nieczuły na tego groźnego stwora? Wówczas może w powodzi zainteresowania epidemią jakoś by Pani to uszło, gdyż ludzie uznaliby Panią za niezbyt mądrą, ale jednak z dobrymi chęciami. A durniów w PiS-ie, byle z dobrymi chęciami przylizania się Jarkowi, przecież jest całe stado i nikt z tego powodu nikogo nie wyrzuca.

Świetny pomysł prawda?

Roman Giertych

PS Muszę powiedzieć, że tegoroczna kampania Pani kandydata, to chyba największa porażka w historii Polski. Ja jeszcze takich cyrków nie widziałem.

Paradoks ? Czy tylko kasa ? PIS na czele z Patrykiem Jakim walczy z byłymi właścicielami i reprezentującymi ich prawnikami, którzy występują o zwrot swojego mienia, nie zawsze w sposób uzasadniony. Specjalna komisja zajmuje się 850-cioma sprawami.

Szefowa kampanii prezydenta pomaga odzyskać kamienice.

Szefowa kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło pojawia się w kilkudziesięciu sprawach reprywatyzacyjnych w warszawskim ratuszu. W imieniu klientów dochodzi odszkodowań i zwrotów nieruchomości w naturze.

Pani mecenas występuje między innymi przy reprywatyzacji działki przy ul. Żelazowskiej na Żoliborzu, niewielkiej uliczki, która łączy al. Armii Krajowej z ul. Włościańską. 

Sprawą Żelazowskiej interesuje się nie tylko komisja weryfikacyjna, ale i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Nikt nie wie, co zdołała ustalić komisja i dlaczego postanowiła zająć się tą sprawą.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments