fbpx

Hipokryzja Morawieckiego! Premier ma Polaków za idiotów? [VIDEO]


Subksrybuj nas na Google News

Mateusz Morawiecki wygłosił świąteczne orędzie wielkanocne, w którym poruszył wiele ciężkich tematów. Nie zabrakło wojny, inflacji, zagrożeń płynących z Rosji. Premier nie byłby sobą, gdyby nie zaatakował też naszych zachodnich sojuszników. Padły sugestie o finansowanie reżimu, poprzez kupowanie surowców energetycznych. Problematycznie zaczyna się w momencie, kiedy przyjrzymy się jego ostatniemu głosowaniu w sejmie w tej sprawie. Morawiecki był przeciwny nałożeniu embarga na rosyjski gaz!

Mateusz Morawiecki nie przez przypadek ma problemy z wiarygodnością. Konsekwentnie pracował na taki wizerunek, m.in. będąc kilkukrotnie karanym sądownie za publicznie głoszone kłamstwa. Wojna na Ukrainie dała asumpt do tego, żeby zwalić wszystkie niepowodzenia rządu na prezydenta Rosji. Przysłowiowa “wina Tuska” stała się teraz “winą Putina”. To właśnie jego określono winowajcą wysokiego wzrostu cen, mimo że trwa to od długiego czasu przed rozpoczęciem agresji. Jednak najbardziej kontrowersyjny fragment dzisiejszego orędzia dotyczy wprowadzenia sankcji. – Patrząc na rosyjskie bestialstwo w Buczy, Kramatorsku, Hostomelu, Mariupolu, Irpieniu, trzeba sobie powiedzieć wprost, że Europa nie robi wszystkiego, co powinna. Obecne sankcje są zdecydowanie zbyt łagodne – rzucił szef rządu.

Przy okazji pominął postawę swoich najbliższych sojuszników – Orbana i Le Pen, którzy nie ukrywają, że stoją po stronie Putina w tym konflikcie. Kontrowersje budzi zwłaszcza udział w madryckiej konferencji partii prawicowych, tuż przed rozpoczęciem wojny. Jednak to jest nic przy niedawnym głosowaniu sejmowym w sprawie sankcji na rosyjski gaz. Morawiecki był przeciwny ich nałożeniu, podobnie jak cała Zjednoczona Prawica! W takim razie, jaki mandat do krytykowania innych ma teraz premier? Żeby zmieniać świat, może warto byłoby zacząć od siebie? Fakty są takie, że w chwili obecnej jesteśmy jednym z największych importerów rosyjskich surowców w Unii Europejskiej.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Być albo nie być Polakiem oto jest pytanie
Być albo nie być Polakiem oto jest pytanie
2 lat temu

Co za ironia losu. Fatalny finał polskiego ładu i dobrostanu obiecanego przez elity polityczne PIS Kaczyńskiego. Komentujcie dopóki można bo opozycyjne media cyfrowe wkrótce czeka likwidacja i opłaty za dostęp do mediów. Dawniej portal polityczno informacyjny rzekomo niezależny Niezależna.pl podzielił los TVN24, portal Dorzeczy identycznie. W czasie covid wprowadzono rejestrację komentujących. Od dłuższego czasu portal pisowski Dorzeczy nie tylko zlikwidował opcję dodawania komentarzy ale manipuluje liczbami polubień, zwłaszcza jeśli chodzi o podlizywanie się dygnitarzom PISu i kleru. Ta nacjonalistyczno katolicka partia PIS i wywrotowy katolicki lider Kaczyński, robią dokładnie to samo co ich poprzednicy, ale z dużo większym rozmachem i… Czytaj więcej »

Drzewo czeka na Judasza
Drzewo czeka na Judasza
2 lat temu

Nieźle się obłowił na interesach z kościołem. Morawiecki będzie dziękował dla kleru do ostatniego tchu. Ale jak powiedział ten jego guru z innego świata jezus – predzej wielbład przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostanie się do królestwa niebieskiego. Morawiecki to Judasz i nie najmniejszej wątpliwości że wykorzystuje naiwność i wiarę ciemnego ludu.

Pinokio poddaj się eutanazji odkup swoje zbrodnie
Pinokio poddaj się eutanazji odkup swoje zbrodnie
2 lat temu

Morawiecki poddaj się eutanazji i odkup swoje zbrodnie na narodzie. Te twoje idiotyczne tarcze to puste gadanie. Wszędzie tarcze nawet w sklepach ten idiota kazał przy cenach umieścić informacji o tarczy. Ty smarkaczu za kogo ty uważasz marny robaku. Zginiesz marnie jak robak ludzie zapamiętają twoje “sukcesy” a na grobie napiszą złodziej, oszust i kryminalista.