fbpx

Holandia ma dość! Będą konsekwencje retoryki Ziobro.


6
Subksrybuj nas na Google News

Królestwo Niderlandów od dłuższego czasu szukało sposobu na przyjęcie budżetu UE bez udziału Polski. Holandia podejmie działania, które mają ukrócić antyunijną retorykę Ziobro i Morawieckiego!

Już jutro Holandia będzie przegłosowywać ustawę w swojej Izbie Reprezentantów, która będzie odpowiedzią na weto Polski w sprawie budżetu UE powiązanego z praworządnością. Nowy dokument ma być skargą do TSUE. Holandia nie patyczkuje się – w skardze wytknięto Komisji Europejskiej opieszałość w egzekwowaniu poprzednich decyzji TSUE w sprawie Polski. Według twórców uchwały, naruszenie przez RP zasad praworządności jest zagrożeniem dla całej Unii Europejskiej i nie będzie już dłużej tolerowane. Jeśli deputowanym uda się przegłosować uchwałę, to zobowiążą tym rząd Holandii do złożenia skargi do TSUE “za naruszenie obowiązków wynikających z unijnych traktatów”.

Na zagraniczne doniesienia zareagował poseł Solidarnej Polski, Sebastian Kaleta:

“Nie damy więc się zakrzyczeć przez Holendrów, ani zastraszyć, bo nie można przenosić art. 7 do innych traktatów. Zaś jeśli inne państwa zdecydowałyby się na spór prawny z Polską, to my mamy wiele argumentów”.

Solidarnej Polsce pali się już grunt pod nogami. W trakcie posiedzeń Parlamentu Europejskiego można zauważyć, że europosłom tego ugrupowania brakuje argumentów. Ich stwierdzenia są sprawnie obalane przez pozostałych eurodeputowanych. Cechuje ich brak chęci podjęcia dialogu, nie chcą się integrować z politykami państw członkowskich. Jeśli tak dalej pójdzie, to ich zdanie w ogóle nie będzie brane pod uwagę. Retoryka Ziobro jak i całej Solidarnej Polski męczy polityków opozycji w prowadzeniu dialogu z Unią Europejską. Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO) stwierdziła, że “Ziobro niszczy Polskę”. Patrząc na ostatnie działania Prokuratora Generalnego, taki obraz jego, SP i całego rządu obniża notowania PiS w błyskawicznym tempie.

Ziobro i POLEXIT? Zandberg o posłach Solidarnej Polski. W tle budżet UE.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments