fbpx

Internauci ironizują, są wzruszeni. Beata Szydło zrzeka się zasądzonej nawiązki w związku z wypadkiem w Oświęcimiu


1 comment, 13k

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu orzekł nieumyślne naruszenie zasad ruchu. Beata Szydło oświadczyła że rezygnuje z nawiązki wiedząc, że wyrok nie jest prawomocny i że obrońca niemalże zaraz po jego ogłoszeniu zapowiedział apelację.

Sąd umorzył warunkowo postępowanie przeciwko Sebastianowi Kościelnikowi na rok próby. Orzekł, że kierowca seicento musi zapłacić tysiąc złotych nawiązki na rzecz Beaty Szydło i funkcjonariusza BOR, którzy odnieśli obrażenia w wypadku. Sąd zwolnił natomiast młodego kierowcę od zapłaty kosztów całego postępowania.

Zdaniem sądu, kolumna BOR poruszała się, emitując jedynie sygnały świetlne, a nie dźwiękowe, oraz naruszyła zasady ruchu drogowego. Sąd uznał też, że kierowca BOR, który prowadził auto z premier Szydło, również złamał przepisy ruchu drogowego. Sprawa trafi do prokuratury.

 Skazany oraz jego obrońca zapowiedzieli już odwołanie się od wyroku. 

Oczekiwaliśmy uniewinnienia, nie zgadzamy się z wyrokiem Sądu. Będziemy walczyć o dobre imię mojego klienta w apelacji. Ustalenie winy mojego klienta uważamy za ustalenie błędne. Nawiązka dla byłej premier Beaty Szydło i kierowcy BOR siłą rzeczy musiała być zasądzona. Rozumiem, że nie będzie ona wymagana, w momencie, kiedy zapadnie wyrok w II instancji. Warunkowe umorzenie, które zasądził sąd, oznacza dla mojego klienta, że jest on winny zarzucanego mu czynu, ale z uwagi na określone okoliczności, postępowanie warunkowo się umarza, a zatem nie jest on karany. Nie jest to skazanie – mówi Wirtualnej Polsce mec. Władysław Pociej.

Czytaj także : Prokurator zażądał kary wiezienia dla kierowcy uczestniczącemu w wypadku z Beatą Szydło.

Sąd w uzasadnieniu powoływał się na świadków, z relacji których wynikało, że brak było sygnałów dźwiękowych kolumny BOR. Jeśli ustala się, że rządowe pojazdy nie były uprzywilejowane, to konsekwencją takiego ustalenia powinno być obciążenie winą kierowców pojazdów rządowych. A tak mamy dużą sprzeczność. W apelacji będziemy podważać argumenty sądu I instancji. Mam nadzieję, że w II instancji sąd uzna Sebastiana za niewinną osobę – mówi adwokat.

Mój klient po wyroku wypowiadał się podobnie. Również nie jest zadowolony z decyzji sądu w takim kształcie – kończy Pociej.

Internauci wzruszeni postawą Beaty Szydło, można by jeszcze trochę dołożyć i byłoby na wózek.

Sylwia T. Wzruszyła mnie Twoja historia.

ANDY LETKIEWICZ Dysk (DOWÓD), z którego wynikałoby, że była WASZA to wina został zniszczony w Waszej #PiS’iej prokuraturze, więc zamknij swój wstrętny dziób sekciarski babolu.

Eda-Wicepremier wszystkiego. Babo niezbyt mądra…ty to się możesz zrzekać. On ma wykonać wyrok, czyli tobie zapłacić nawiązkę. Nie rób z siebie świętej tereski, świętego jarosława i JPII razem wziętych…dobra?

wolne-media.pl Proszę oddać jeszcze 160 tys za makijaż, bo się nie należał.

AnetaY·Wzruszyłam się, doprawdy. P. S. Zwróciła pani pseudonagrodę do budżetu?

Łukasz Ta nawiązka po prostu się Tobie należy!!!

czarna.mamba Wiązek z sianem u Pani dostatek.

Piotr Szumlewicz – Co za bezczelność. Najpierw zaszczuwaliście człowieka, w tajemniczych okolicznościach nikły dowody, a teraz Pani udaje łaskawą? Ta sprawa świetnie pokazuje Wasze podejście do obywateli.

Kacper  Ale po co.. przecież ci się po prostu należy :>>

Barbara Oj bido, miałabyś na wózek.

Joanna Laurens  Jak latwo zrzec sie 1000zl. Gorzej juz z tysiacami

Anna Krysztofinska Przeproś chłopaka kłamczucho

Mateusz Fogel Przemyśl to jeszcze, dla wnuka jak znalazł


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 13k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
7
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czesio
czesio
1 rok temu

powinnas chlopakowi zaplacis tysiace za jego problemy