fbpx

Jarosław Gowin przehandlował niezawisłość sędziów.,,Jest pan takim samym zerem jak Ziobro”, napisała do Gowina na Twitterze dziennikarka


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] J [/boombox_dropcap]

arosław Gowin o ustawie PiS ws. sędziów: to nie jest ustawa “kagańcowa” Ustawa PiS ws. sędziów została skierowana do komisji sprawiedliwości. Jarosław Gowin w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że poprawki zostaną przegłosowane. – Po poprawkach, które uzgodniliśmy w ramach Zjednoczonej Prawicy, kontrowersje powinny zniknąć – zaznaczył wicepremier. Przekonywał też, że nie ma żadnej sprzeczności między przepisami unijnymi, a projektem w tym kształcie, jaki został ostatecznie uzgodniony w ramach Zjednoczonej Prawicy.

„Jarosław Gowin przehandlował niezawisłość sędziów. Za pozostawienie najgorszych rozwiązań z ustawy kagańcowej; karanie za sprawdzenie legalności sędziego i jej zaostrzenie, Kamil Bortniczuk został wiceministrem. Dno i kilo mułu. Jest pan takim samym zerem jak Ziobro”, napisała do Gowina na Twitterze dziennikarka Aneta Mościcka. Publicystka skomentowała w ten sposób awanse dla polityków partii wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego po tym jak Porozumienie  poparło projekt tzw. ustawy kagańcowej autorstwa PiS.

 „Po prostu jest pan moralną gnidą”, 

doprecyzowała w kolejnym wpisie.

na swim profilu  dziennikarka pisze :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=184911989305141&set=a.110704686725872&type=3&theater

 Wiem, jak Gowin przehandlował niezawisłość sędziów. Za pozostawienie najgorszych rozwiązań z ustawy poseł kagańcowa (karanie za sprawdzenie legalności sędziego) i jej zaostrzenie poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk (na zdjęciu) został wiceministrem w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dno i kilo mułu.

Aktualizacja: Gowin przehadlował niezawisłość sędziowską za dwie posady dla swoich. Marcin Ociepa został wiceministrem obrony.

W wyniku zagłosowania przez posłów Porozumienia za ustawą ograniczającą prawa sędziów dwóch jego przedstawicieli zostało wiceministrami. Karol Bortniczuk objął tekę wiceszefa w resorcie funduszy i polityki regionalnej. Z kolei Marcin Ociepa otrzymał stanowisko wiceministra obrony narodowej.

Internauci jednoznacznie skomentowali postawę Gowina.

„Panie Gowin, jest Pan nikim. Masz Pan już stałe miejsce w historii jako sprzedawczyk pisowski”, stwierdził jeden z nich. „No cóż, coś za coś. Poparliście ustawę, kneblującą usta przyzwoitym sędziom, więc prezes wynagrodził. Zastanawiam się, kogo Pan widzi patrząc w lustro”, zauważył inny z internautów.

https://twitter.com/KKisowski/status/1208073581848145921

Aneta Mościcka
Prawnik z odbytą aplikacją sądową, od 2000 roku dziennikarka. Specjalizuje się w prawie: pracy, cywilnym, gospodarczym oraz prawie, związanym z nieruchomościami. Publikuje   między innymi  w:DGP ,Rzeczpospolita , a obecnie  w CHBeck.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments