fbpx

Modlitwa za Idlib.Tak rodzi się Jezus w Syrii.Nie ma stajenki ,nie ma gwiazdy niosącej dobrą nadzieję .Są bomby ,jest strach ,ból i śmierć.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

igilia Bożego Narodzenia…
Dzieci, których rodzice uciekli z bombardowanego domu, zostały dzisiaj zabite w nalocie. Uciekli z tego miasta, którego już nie ma.

Boże Narodzenie w Idlib.Tak rodzi się Jezus w Syrii.Nie ma stajenki ,nie ma gwiazdy niosącej dobrą nadzieję .Są bomby ,jest strach ,ból i śmierć.

Matka Bolesna .Matka Syryjska.Zamknięte drzwi, oczy, uszy…Przed Nią i Dzieckiem.Więc Dziecko umiera śmiercią każdego z tych dzieci.

Dzieci Idlib żyją  w strachu. Ciągłe bombardowania i odgłosy samolotów wojennych uniemożliwiają im nawet jedzenie w pokoju. Kładą ręce nad głową – jakby to mogło je ochronić ich przed  odłamkiem.

A cały świat zamyka oczy…

Wielu z Was za kilka godzin usiądzie przy wigilijnym stole. Inni będą się po prostu cieszyć odpoczynkiem lub spotkaniami z bliskimi.Podczas gdy „bezpieczne” kraje świata przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia i uroczystości, Syryjczycy w Idlib stoją w obliczu śmierci, wysiedleń i zniszczenia.  Najbardziej pragną bezpiecznego schronienia dla swoich dzieci.

Siły reżimu syryjskiego wspierane przez rosyjskie siły powietrzne kontynuują agresywne ataki na północną Syrię i codziennie popełniają systematyczne zbrodnie wojenne przeciwko narodowi syryjskiemu.  W ostatnim tygodniu reżim syryjski i zamachy bombowe w Rosji koncentrowały się na regionie Maaret al-Numan i jego wschodnich terenach wiejskich, dokonując zmasowanych nalotów, a także przesiedlając dziesiątki tysięcy cywili poprzez bezpośrednie ataki na  dzielnice mieszkalne i infrastrukturę,koncentują ataki  na szpitale i punkty medyczne.

Celowe celowanie w mosty, główne drogi i konwoje wysiedleńców sprawiło, że przesiedlenie samo w sobie jest ryzykownym marzeniem wielu osób.

Nawet ci, którym udało się uciec – tymczasowo – przed bombardowaniem, mają teraz zamknięte granice i nie mogą znaleźć namiotu, aby chronić swoje dzieci przed mroźną zimą.

Od początku grudnia do wczoraj zespoły Białych Hełmów dokumentowały zabicie 131 osób, w tym 34 dzieci, 29 kobiet i 3 wolontariuszy z Białych  Hełmów. Zespoły Białych  Hełmów były w stanie uratować i pomóc 361 osobom, w tym 83 dzieciom i 74 kobietom,  w wyniku ponad 4000 ataków, w tym 670 nalotów, 3484 ataków artylerii  .

Ponad 203 000 osób zostało zmuszonych do opuszczenia domu i ucieczki przed śmiercią tylko w bieżącym miesiącu, podczas gdy tysiące rodzin zostało uwięzionych w swoich domach we wschodniej części Idlib pod ostrzałem , Siły Asada i rosyjskie samoloty  bezpośrednio atakują  ich pojazdy, jeśli zdecydują się odjechać. 

To dla nich jest ta kolenda .

KOLĘDA SYRYJSKICH I POLSKICH RODZIN

<iframe width=”864″ height=”486″ src=”https://www.youtube.com/embed/KS5DRqEIaFU” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

..to dla nich możemy zaświecić światło . Światło dla Syrii-z serca Polski.

Renata Grzybczak – ,,Światło dla  Syrii – Light for  Syria ’’ :

My jesteśmy po to, aby im pomagać.

Zbliża się kolejna zima, przed którą chcemy zaopatrzyć rodziny w ciepłe ubrania, kurtki, piecyki. Zakładając fundację myślałam, że będziemy mieć pieniądze z funduszy unijnych i ojczystych, jednak takich funduszy nie ma dla ludności cywilnej mieszkającej w Syrii.
Tylko dzięki Wam ta pomoc jest możliwa. A zakres zależy od Waszych wpłat.
Mamy pod opieką 100 rodzin w obozie dla uchodźców wewnętrznych, tyle samo rodzin koczujących w ruinach, mamy ciężko chore dzieci. Pomagamy im tylko my.Światło dla Syriii powstało po to, aby nieść pomoc dla dzieci i ich rodzin, by ulżyć w cierpieniu i rozpaczy, by pomóc żyć i dać nadzieję.
Tworzymy wspaniałą społeczność ludzi, którzy nie są obojętni na ogromny ból i osamotnienie, które jest doświadczane przez Syryjczyków. Zapraszam wszystkich do pomocy.

Z powodu ataków i bombardowań w północno zachodniej Syrii tysiące ludzi ucieka przed śmiercią. Jesteśmy w jednym z wielu obozów, gdzie od trzech lat przebywają rodziny wysiedlone z oblężonych miast.
Dzięki Waszym datkom teraz trwają dystrybucje żywności.
Razem ratujemy ludzkie życie. Każdy Wasz datek zwiększa zakres pomocy. Każdy Wasz datek może uratować dziecko.. dorosłego przed śmiercią z zimna i głodu.

Mimo moich licznych rozmów z przedstawicielami władz świeckich i duchownych – odmawiają tej pomocy, kreśląc nadzieje na przyszłość. A przyszłość dla wewnętrznych uchodźców na terenie północnej Syrii jest bardzo zagrożona. Trwają bestialskie bombardowania a zima atakuje ich od drugiej strony.

Zapraszam do pomocy!
Możecie wspierać syryjskie dzieci i ludność cywilną na kilka sposobów:
 Wpłacając datek bezpośrednio na konto fundacji:
PKO Bank Polski
13 1020 2906 0000 1302 0393 8784
Kod Swift PKO BP:
BPKOPLPW
 Wpłacając jednorazowy lub cykliczny datek bezpośrednio na naszej stronie internetowej:
www.swiatlodlasyrii.org.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments