fbpx

Opłacało się pójść na współpracę….. Sąd uchylił Cyfrowemu Polsatowi zaległość podatkową .


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] J [/boombox_dropcap]

ak podaje portal  Money.pl ,Cyfrowy Polsat ma prawomocny wyrok uchylający zaległość podatkową na 40,6 mln zł
Cyfrowy Polsat otrzymał informację o uprawomocnieniu się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uchylił decyzję dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, utrzymującą w mocy zaskarżoną przez spółkę decyzję Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, która określała zobowiązanie podatkowe spółki w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki od zaległości.

“Z uwagi na podjętą przez spółkę w przeszłości decyzję o niezawiązywaniu rezerw w związku z decyzją organu z dnia 25 maja 2017 roku, uprawomocnienie się wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 maja 2019 roku nie będzie miało wpływu na bieżący wynik finansowy spółki”

 – czytamy w komunikacie.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Skarbówka twierdzi, że Cyfrowy Polsat zawyżył, niezgodnie z prawem, koszty działalności, przez co uniknął zapłaty ponad 40 milionów złotych z tytułu należnego podatku dochodowego.

Wyniki zakończonej kontroli, przeprowadzonej przez Urząd Celno-Skarbowy, wskazują, że Cyfrowy Polsat, właściciel Polkomtelu i telewizji Polsat, niezgodnie z prawem zaliczył do kosztów uzyskania przychodów niektóre wydatki poniesione w 2011 roku. Sprawiło to, że firma zapłaciła podatek o 40,6 mln zł niższy, niż powinna.

Czy kogoś dziwi ten wyrok..???

“Dobra zmiana” w telewizji Solorza

Dorota Gawryluk  dyrektorem informacji i publicystyki Polsatu. Nadzoruje “Wydarzenia”, serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2.  Dorota Gawryluk znana jest  z sympatii do PiS

. “Z porannych kolegiów wykluczyła osoby, do których nie miała zaufania, choć pełniły kierownicze funkcje w Polsat News” – napisała  Dominika Wielowieyska w ,,Wyborczej”

“Zygmunt Solorz oddał w Polsacie władzę nad newsami Dorocie Gawryluk, znanej z sympatii do PiS. To gest wobec rządu, bo kłopoty biznesowe miliardera piętrzą się w szybkim tempie. No cóż, ‘dobra zmiana” stanęła u naszych bram'”

– dodała Wielowieyska.

Zmian personalnych w telewizji jest więcej, ale to  przykuło uwagę internautów-zdjęcie Doroty Gawryluk z Joanną Klimek – partnerką Jacka Kurskiego, szefa TVP

Polsat zszedł na psy, albo raczej na PiSy.
Dorota Gawryluk władczyni newsów w Polsacie z psiapsią Joanną Klimek, partnerką Jacka Kuskiego
Dziwicie się jeszcze ostatnim zmianom w tej stacji?

Zygmunt Solorz przyparty do muru … elektrowni

Dziennikarka “Wyborczej” ocenia, że “przewrót” w Polsacie ma związek z innymi firmami Zygmunta Solorza, prezesa tejże telewizji. Został przyparty do muru przez PiS m. in. w związku z Zespołem Elektrowni Pątnów Adamów Konin.

“Chodzi nie tylko o to, że drożeją prawa do emisji dwutlenku węgla. Trzeba też dostosować instalacje do nowej unijnej dyrektywy, która nakazuje zmniejszyć emisję szkodliwych pierwiastków, np. rtęci. Stare elektrownie muszą więc być zamykane. Dlatego Solorz myśli o sprzedaży przynajmniej części tego przedsięwzięcia, np. Adamowa” – czytamy w artykule. Miałoby trafić właśnie w ręce państwa. Oprócz tego Cyfrowy Polsat przez decyzje skarbówki ma zapłacić zaległy podatek.

jak widać  ,,dobra zmiana ” dała efekty…  i Solorz nie musi płacić podatku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
julia734
julia734
4 lat temu

Ludzie mają różne poczucie własnej wartości. Jedni się sprzedają za 40 mln zł, a inni za 500 zł.