fbpx

Jarosław K i Adam G z PiS łapówkarzami. Zatrzymani przez CBA


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Były poseł, senator Prawa i Sprawiedliwości oraz były wiceminister energii, Adam G., został zatrzymany razem z Jarosławem K przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – donosi TVN24. Zarzuty, jakie mu postawiono, dotyczą przyjęcia znacznej łapówki, za co może mu grozić osiem lat pozbawienia wolności.

2 grudnia doszło do zatrzymania Adama G., byłego wiceministra energii odpowiedzialnego za nadzór nad sektorem górnictwa. Jarosław K. również usłyszał zarzuty w tej samej sprawie. Działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) były wynikiem polecenia prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Według komunikatu opublikowanego przez CBA, prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Adamowi G. zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości ponad 170 tysięcy złotych związanej z jego funkcją publiczną, podżegania i pomocnictwa do wystawiania fikcyjnych faktur VAT oraz użycia dokumentu poświadczającego nieprawdę.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments