fbpx

Jarosław Kaczyński oskarża Kreml o zorganizowanie zamachu w Smoleńsku


Poland flag and European union political balls smash into each other. 3D Rendering
Subksrybuj nas na Google News

Wojna na Ukrainie to idealny pretekst dla Jarosława Kaczyńskiego, by coraz więcej i coraz śmielej mówić o “zamachu”. Nie mam wątpliwości, że to był zamach – tak Jarosław Kaczyński mówi o katastrofie smoleńskiej w rozmowie z tygodnikiem “Sieci”. Prezes PiS stwierdził też, że decyzja musiała zapaść “na szczycie Kremla”.

Jarosław Kaczyński w rozmowie z “Sieci” stwierdził: “Ja też nie mam wątpliwości, że to był zamach”. – Są na to dowody, na pewno ad rem. Ad personam to inna sprawa, ta decyzja musiała zapaść na szczycie Kremla, ale trudno tutaj zdobyć procesowe dowody – stwierdził prezes.

Kolejne dokumenty w śledztwie, do których mam dostęp jako osoba pokrzywdzona, uzupełniły ostatnie luki w wiedzy o przebiegu tragedii. Pozwoliły złożyć wszystkie elementy w jeden spójny i przekonujący obraz – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS od dwóch tygodni już kilkukrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej, sugerując, że są dokumenty, które świadczą o tym, że stoi za tym Rosja. Informował również, że ma dostęp do dokumentu, który do tej pory nie był “przedmiotem publicznej debaty”, a z którego wynika, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do zamachu.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary debil i morderca
Stary debil i morderca
2 lat temu

Czy ktoś jeszcze słucha tego starego debila ? Nie wystarczą skutki jego polityki ? Zbrodniarz przez wielkie Z