fbpx

Jest aż tak źle!? MF żąda wyjaśnień od Izb Skarbowych w związku ze zmniejszeniem wpływów. Przedsiębiorcy trzymajcie się za kieszenie.


120
Subksrybuj nas na Google News
N

ie ma innego wyjścia trzeba podnieść podatki, albo jeszcze zwiększyć inflację albo jedno i drugie. Ministerstwo finansów wysyła wezwania do wyjaśnień jakby to Izby Skarbowe były winne za zmniejszenie wpływów.

Mamy połowę grudnia a nie ma jeszcze projektu budżetu. Mrzonki o zrównoważeniu wpływów z kosztami już dawno odeszły w nie pamieć. Jest jeszcze gorzej, a to efekt krótkoterminowego myślenia Morawieckiego, do którego przyzwyczajony był pracując w bankach.

Do tego jeszcze kolejne obiecanki wyborcze, które nie mają charakteru inwestycyjnego, a tylko są rozdawaniem pieniędzy, których zaczyna brakować.

Rząd przerzuca koszty na samorządy, brakuje na podwyżki które rząd przyznał nauczycielom.

Sytuacja w samorządach jest krytyczna. Wstrzymane są inwestycje, grozi nam niwykorzytanie środków unijnych. Samorządy nie maja pieniedzy na wkład własny.

Brak pieniędzy odbije się na służbie zdrowia, komunikacji i drogach lokalnych.

Szykują się podwyżki ; ceny prądu wystrzelą w górę.

Kilkuletni okres przejściowy na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań zamiast trucia węglem. Polska dostała więcej czasu z uwagi na większe uzależnienie od węgla. Tylko że rząd zamiast inwestować w nowe odnawialne źródła energii sprzedaje prawa do emisji CO2, a pieniądze ze sprzedaży trafiają do wspólnego budżetowego kotła i tam znikają w morzu potrzeb obietnic wyborczych. Takie krótkoterminowe myślenie doprowadzi do tego, że nie będzie za co modernizować sektora energetycznego i spełniać wymogów eko.

Planowany wpływ ze sprzedaży uprawnień w przyszłym roku 5-6,5 mld zł.

Rząd zabierze też część naszej emerytury

Likwidacja OFE to dla rządu 19,3 mld żywej gotówki. To nie jest przeksięgowanie pieniędzy tak jak to było za ich poprzedników.

Po likwidacji funduszy pieniądze pójdą do ZUS (rząd będzie dawał z budżetu mniejszą dotację) bądź na nowe prywatne indywidualne konta emerytalne (IKE). Ale wówczas rząd potrąci sobie 15 proc. tzw. opłaty przekształceniowej. 6 listopada Rada Ministrów zaakceptowała projekt, w myśl którego w 2020 r. zabierze większość pieniędzy z OFE, bo aż 13,5 mld zł.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

120

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments