fbpx

“Jesteśmy osamotnieni”- R.Giertych. Tylko jeden ambasador broni Polski i nie jest to Anglik ani Francuz. Koło historii kpi z polskiej dyplomacji.


403 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
P

utin wysyła badawcze sygnały w kierunku Polski. Jest pewne że to na razie badanie gruntu. Świadczą o tym wszystkie do tej pory podejmowane przez niego działania. Jaki będzie kolejny krok ? Któż to wie, wiadomo tylko że będzie mocniejszy.

Przypadek czy rozmyślne działanie prezydenta ?

Po tym jak prezydent Duda schował się i nie odpowiada osobiście na zaczepkę Putina to wcale nie musi być aż tak złe. Może własnie trzeba przeczekać. Dotychczasowe ruchy Putina świadczą o tym że takie zaczepki mają wywołać większe zamieszanie i “bicie piany” u atakowanego. Nie jestem zwolennikiem tej naszej prezydentury, ale dobrze się stało, że nie ma agresywnej odpowiedzi. Wręcz przeciwnie sądzę, że Putin trochę się “zagotował” słysząc że prezydent odpowie mu jak odpocznie.

Rząd nieprzygotowany, pogubili się kompletnie

Od kilku lat nasza dyplomacja nie osiągnęła żadnego sukcesu. Przyjeżdżają z UE z przegranymi głosowaniami które uważają za sukces i wstawanie z kolan. Na spotkaniach dyplomatycznych widać jak unika się i lekceważy polskie delegacje.

Morawiecki odpowiada Putinowi czterostronicowym listem, którego nikt nie przeczyta. Dobra zmiana jedyne co robi to wzywa opozycję do solidarnej postawy z rządem. W mediach narodowych Macierewicz mówi o winie Tuska i Platformy. Żadnego planu.

Jedyny rozsądny głos na całej scenie politycznej Polski

Jedynym politykiem który przedstawia jakikolwiek plan jest Paweł Kowal – były działacz dobrej zmiany. Uważa, że reakcja na słowa Putina powinna być dwuetapowa

Po pierwsze, taktyczna. Powinny zostać podjęte wszystkie standardowe działania, takie jak wezwanie ambasadora Rosji do MSZ i wydanie oświadczenia. W moim przekonaniu to wszystko wydarzyło się troszkę za późno. Powstało wrażenie, że rząd był nieprzygotowany i że działa w nieuporządkowany sposób. Ale uważam, że po kilku dniach należy w tym momencie zamknąć dyskusję na ten temat: każdy wyraził już swoje zdanie, opozycja skrytykowała obóz władzy, do czego miała prawo. Natomiast powinniśmy unikać sytuacji, w której słowa prezydenta Rosji i ocena reakcji polskiej władzy stają się przyczyną wewnętrznej wojny.

Drugi etap

Reakcja strategiczna: czyli rząd już teraz musi myśleć o tym, co dalej. Zadać sobie pytanie, czy polscy ambasadorowie i dyrektorzy instytutów naukowych w państwach Unii Europejskiej, NATO (i nie tylko) mają instrukcje, są przygotowani, wiedzą, z kim i jak rozmawiać, bo przecież akcja „historia pisana na nowo” będzie raczej trwała nadal. W niektórych państwach taka formalna, urzędowa reakcja jest bardzo ważna, a nawet nieodzowna

“Jesteśmy osamotnieni” – Roman Giertych odkrywa smutną prawdę i efekt pięciu lat działania polskiej dyplomacji dobrej zmiany.

I tak zaczyna bardzo mocnym wstępem –

“I szliśmy tak osamotnieni, a z nami był nasz drogi Wódz.”
Ten fragment piosenki sanacji, która najpierw zorganizowała w roku 1926 krwawy zamach stanu, a później doprowadziła do klęski wrześniowej powinien dźwięczeć w naszych uszach, gdy widzimy dzisiaj naszą totalną samotność przy słownych atakach Putina na Polskę.
Jest dla mnie oczywiste, że Prezydent Rosji testuje w ten sposób, kto stanie po stronie Polski w sprawie

Brudziński od gońca po napoje do wiceszefa PiS. Giertych wspomina czasy współpracy z Kaczyńskim.

I nie trudno nie zgodzić się z takimi wnioskami

Jedynym czynnikiem, który jest lepszy niż przed wybuchem wojny to fakt, że nasza gospodarka ciągle jest ważna dla Niemiec i całej UE oraz wynik wyborów w tym roku dał nadzieję krajom zachodnim, że ta żałosna ekipa dyletantów odejdzie niedługo w niebyt. Natomiast gwarancje NATO mają taką wartość jak gwarancje USA, a siłę gwarancji Trumpa oglądaliśmy w ostatnich miesiącach, gdy porzucił swoich kurdyjskich sojuszników. Dopóki w USA rządzi Trump określający się jako przyjaciel Putina, to gwarancje NATO są warte tyle ile zapewnienia administracji USA przekazane przez Kancelarię Prezydenta RP, że Trump jeszcze w tym roku odwiedzi Polskę…
Historia pewnie da nam jeszcze jedną szansę. Jeżeli w roku 2020 pozbędziemy się najgorszego i najbardziej żałosnego Prezydenta RP w naszej historii (ale za to chyba najlepszego narciarza), to możemy jeszcze wybrnąć z tego osamotnienia. Historia jest nauczycielką życia. Uczmy się z naszej , tragicznej historii. Napisał Roman Giertych

Giertych przeprasza za pomyłkę drukarni. Miała być “Kronika pięknej zmiany”, a wyszło Kronika podłej zmiany”. Drukarz to był Niemiec.

Dobra zmiana opluwa Niemiecki rząd w mediach narodowych, a za Polską wstawił się tylko jeden ambassador, właśnie Niemiecki. Historia śmieje się z Polskiej dyplomacji. Ówczesny agresor broni ofiary, a nasi sojusznicy Anglia i Francja siedzą cicho.

Ambasador Niemiec w Warszawie zareagował na słowa Władimira Putina. Rolf Nikel przypomniał stanowisko Niemiec ws. Paktu Ribbentrop-Mołotow. Było to przygotowanie do “zbrodniczej wojny i brutalnego podziału Polski między hitlerowskie Niemcy a ZSRR”.

Rolf Nikel zabrał głos ws. słów prezydenta Rosji. Władimir Putin przekonuje, że Pakt Ribbentrop-Mołotow miał niewiele wspólnego z II wojną światową i to Polska, a nie Rosja, jest bardziej odpowiedzialna za jej wybuch.

Ambasador Niemiec w Polsce przypomniał stanowisko swojego kraju w tej sprawie. “Pakt Ribbentrop-Mołotow służył przygotowaniu zbrodniczej wojny napastniczej hitlerowskich Niemiec przeciw Polsce” – napisał na Twitterze Rolf Nikel.

Lotna Brygada Opozycji- do więzienia! – Roman Giertych donosi Błaszczakowi. “Krew za krew” Przeglądamy wszystkie dowody – filmy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

403 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments