fbpx

Kaczyński przejął ogromny majątek po 5 zł za m2. Urzędnicy fałszowali dokumenty. Wałęsa wrobiony.


screen
Subksrybuj nas na Google News

Tygodnik “Polityka” opisuje, w jaki sposób 25 lat temu doszło do przejęcia “Expressu Wieczornego” oraz nieruchomości, która trafiła później do spółki Srebrna. W trakcie operacji miało dochodzić do nacisków na urzędników. Z akt wynika że najważniejszą rolę odgrywa w tym przekręcie stulecia Jarosław Kaczyński.

Według relacji “Polityki”Jarosław Kaczyński w imieniu Fundacji Prasowej Solidarność, której był on współzałożycielem, miał dążyć do przejęcia budynku u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Okazało się jednak, że konieczne było do tego przejęcie praw bardzo poczytnego wówczas “Expressu Wieczornego”, który miał w budynku swoją redakcję.

Akta sprawy leżą 25 lat w archiwum sądu rejonowego Warszaw Śródmieście. Dziennikarze Polityki ustalili, że Fudacja prasowa Solidarność w której imieniu działał Jarosław Kaczyński, dążyła do przejęcia nieruchomości u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.  Do tego potrzebny był Ekspres Wieczorny, który zapewne pamiętają niektórzy ponieważ był to dość poczytny i popularny dziennik. Przejęcie tego czasopisma wg Sławomira Siwka ówczesnego podsekretarza stanu, zwiększyłoby szansę na przejęcie całej nieruchomości.

Na podstawie akt dziennikarze Polityki wskazują, że w trakcie podpisywania umowy przejęcia budynku pod naciskiem Jarosława Kaczyńskiego doszło do fałszerstwa dokumentów. Fundacja Prasowa Solidarność przejęła Ekspres Wieczorny, który wkrótce zbankrutował. W przejęciu pomógł list polecający od Prezydenta Lecha Wałęsy, który przedłożył Jarosław Kaczyński. Kierownik urzędu rejonowego wydał decyzję o wygaszeniu zarządu RSW.

Zgodnie z nową umową dzierżawca miał płacić 50 tys. zł (obecnie 5 zł) za 1 m kw. Pozostali najemcy mieli znacznie wyższy czynsz. Tak niską cenę miał wskazać osobiście wicewojewoda.  Fundacja na wynajmowaniu lokali zarabiała ogromne pieniądze.

Po bankructwie Expressu Wieczornego , Fundacja Prasowa Solidarność założona przez Kaczyńskiego i innych działaczy na własność przejęła nieruchomość i przekazała ją spółce Srebrna. 

Jarosław Kaczyński powiedział kiedyś o sobie, że on jest „samo dobro”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości, po ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą” nagrań prezesa ze spowinowaconym z nim austriackim przedsiębiorcą, dodają także: „sama uczciwość”. Bulwersujące nagrania, na których Jarosław Kaczyński jawi się jako rzutki, ale niezbyt solidny biznesmen, mają bowiem – według PiS – być dowodem jego krystalicznej uczciwości.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANA
ANA
4 lat temu

Tak rozkradali narodowy majątek i dalejto robią.

Lady Zgaga
Lady Zgaga
4 lat temu

Ciekawe, kto to wszystko wyprostuje. Kto bedzie odwazny i osadzi ich wszystkich sprawiedliwie?

Anja
Anja
Odpowiedź do  Lady Zgaga
4 lat temu

tego już chyba nie da się wyprostować 🙁

bobik1966
bobik1966
4 lat temu

tak tylko robia nas w konia miejcie sie polsko na bacznosci jestem religiny ale nie pozwole zeby krol rydzyk i pis przeja nasze duchwienstwo zegnajcie mocherowe berety i kaczo duj pierdolony won z naszej polskiej ziemi

bobik1966
bobik1966
4 lat temu

nie jestem za pis

Heniu.
Heniu.
4 lat temu

PiS to największa banda złodzieji i oszustów.

Prababcia
Prababcia
4 lat temu

Ludzie! Jeśli coś piszecie, to piszcie, jak należy. Przez 73 lata zamieszkiwania w mieście zwanym Warszawą, ani razu nie byłam na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką, z bardzo prozaicznego powodu – takiego skrzyżowania, po prostu, nie ma. Te ulice są RÓWNOLEGŁE. Kto nie wie, co to znaczy, niech sięgnie po podręcznik dla klasy 3 szkoły podstawowej. Pozdrawiam ciepło! Piszcie z sensem!

sPO>KO
sPO>KO
4 lat temu

A ile z tego wzial Walesa?

kalina sosna
kalina sosna
Odpowiedź do  sPO>KO
4 lat temu

. https://koduj24.pl/premier-mateusz-morawiecki-po-raz-kolejny-zostal-zlapany-na-klamstwie/?fbclid=IwAR1FLRDhW7Pjf–cI1plESdfcrNQ6WVJ1QtExVwqoLv4Gfb8dIVP0tX2XPc NAJBARDZIEJ ZAKŁAMANY ,ŁGARZ, MANIPULANT DANYMI , IGNORANT HOCHSZTAPLER, KAŻDE JEGO SŁOWO TO OSZUSTWO, ZABIERA GŁOS W SPRAWACH O KTÓRYCH NIE MA POJĘCIA =33 DRZEWKA ZASADZIĆ W 1 SEKUNDĘ MOŻE POKAŻE JAK ON TO ZROBI !!Modlitwą zmuszą je do natychmiastowego wzrostu do takiej wysokości jak te które powycinano i w Puszczy Białowieskiej, i przy drogach, i gdzie się dało !to żaden wyczyn złapać tego premiera na kłamstwie. Sztuką jest przyłapać go na mówieniu prawdy. !te kłamstwa i brednie wydalane z trzewi przez tego człowieka wynikają jednak nie z potrzeby chorobliwego kłamania, ale z jakiejś zadziwiającej głupoty. Bo to przecież… Czytaj więcej »

kalina sosna
kalina sosna
4 lat temu

http://gazetaplus.pl/2070/kaczynski-przejal-ogromny-majatek-po-5-zl-za-m2-urzednicy-falszowali-dokumenty-walesa-wrobiony/?fbclid=IwAR3NcNTC3SGZbq8AqTT0QdLy4hY_Fc2i0CrJ41_I8A0SGLPd0abmpowIJJ8 Kaczyński przejął ogromny majątek po 5 zł za m2. Urzędnicy fałszowali dokumenty. Wałęsa wrobiony. Tygodnik „Polityka” opisuje, w jaki sposób 25 lat temu doszło do przejęcia „Expressu Wieczornego” oraz nieruchomości, która trafiła później do spółki Srebrna. W trakcie operacji miało dochodzić do nacisków na urzędników. Z akt wynika że najważniejszą rolę odgrywa w tym przekręcie stulecia Jarosław Kaczyński. Według relacji „Polityki”Jarosław Kaczyński w imieniu Fundacji Prasowej Solidarność, której był on współzałożycielem, miał dążyć do przejęcia budynku u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Okazało się jednak, że konieczne było do tego przejęcie praw bardzo poczytnego wówczas „Expressu Wieczornego”,… Czytaj więcej »