fbpx

Kolejna Huta, kolejna ofiara podwyżek prądu. “Podwyżek miało nie być”


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Po bliskiej ogłoszeniu upadłości hucie Częstochowa, Prezes huty ArcelorMittal zapowiedział, że po wakacjach wstrzymuje pracę wielkiego pieca i stalowni. Jednym z powodów są bardzo wysokie ceny prądu. Dla Krakowa ta decyzja to duży cios – oznacza kilkadziesiąt mln zł straconego podatku i przeszło 1000 osób na bruku, nie licząc osób zatrudnionych w firmach współpracujących

ArcelorMittal to największy na świecie producent stali i lider sektora górniczego, obecny w ponad 60 krajach z zakładami zlokalizowanymi w 18 z nich. Kierując się filozofią bezpieczeństwa produkcji, zrównoważonej produkcji stali, firma jest liderem we wszystkich czołowych sektorach rynku stali, w tym motoryzacyjnym, budowlanym, artykułów gospodarstwa domowego i opakowań. Zajmuje wiodącą pozycję w obszarze badań i rozwoju, jak również posiada rozbudowaną sieć dystrybucji. Wyniki finansowe ArcelorMittal za pierwszy kwartał 2019r.

Polskie ministerstwo Energii zapowiada rozwiązania służące wprowadzeniu ulg w zaopatrzeniu w energię dla przemysłu energochłonnego – zadeklarował w środę w Katowicach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Ma to zapobiec wygaszaniu wielkiego pieca i stalowni w Krakowie.

Myślę, że na razie jest zagrożenie, ale decyzja nie jest przesądzona, nie jest ostateczna. Jesteśmy w grze – stąd i rozmowy międzyresortowe, i sygnał dany do Arcelora, że chcielibyśmy rozmawiać o uwarunkowaniach i o tym, czym (koncern) byłby zainteresowany, jakim programem” – mówił. 

Rząd na razie przedstawił żadnego konkretnego planu, aby obniżyć ceny prądu w Polsce. Dalej brniemy w węgiel, którego i tak mamy za mało, dlatego musimy importować z Rosji. Nikt nie pracuje poważnie nad pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. Upatrywanie w samochodach elektrycznych recepty na powstrzymanie zmian klimatycznych powoli mija. Niemieccy naukowcy wykazali ostatnio nawet, że „elektryki” dostarczają do atmosfery więcej CO2 niż pojazdy z silnikiem diesla.

Dysponujemy dość nowoczesnymi technologiami w zakresie pozyskiwania energii z promieni słonecznych. Mamy również zaawansowane technologie produkcji biopaliw z roślin oraz odpadów, chociażby takie paliwo jak UCOME produkowane z odpadów zwierzęcych.

Żródło materiały prasowe ArcelorMittal


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments