fbpx

Kolejna wpadka doktora Jakiego. Potrzebne korepetycje z historii?


Subksrybuj nas na Google News

Obóz Zjednoczonej Prawicy raczej trudno nazwać partią intelektualistów. Potwierdza to m.in. struktura wyborców i dominacja wśród ludzi z podstawowym wykształceniem – tutaj deklasują konkurencję. Wśród polityków “dobrej zmiany” są też osoby szczycące się tytułami naukowymi. Do jednej z nich należy Patryk Jaki, który niedawno zrobił doktorat napisany na temat więziennictwa. Jednak zaszczytny tytuł mocno koliduje z codziennym posługiwaniem się językiem polskim i jego wiedzą. Przedstawiciel Solidarnej Polski regularnie zalicza głośne wpadki, ostatnia miała miejsce w poniedziałek.

Patryk Jaki ma niesamowity talent do popełniania błędów i gaf językowych. Sławne stały się jego umiejętności słowotwórcze i wymyślanie pojęć pokroju: “hatakumba”, zamiast hekatomba czy “dedrendolaga” w zastępstwie degrengolady. Jaki wprawił też niedawno w konsternację komentatorów, twierdząc, że w sprawie Ukrainy “potrzebne są słowa, a nie czyny”. Będący ostatnio trochę w cieniu polityk Solidarnej Polski, dał znać o sobie i zanotował komicznego lapsusa, przekręcając nazwisko zasłużonego Polaka, pod pomnikiem którego zrobił sobie pamiątkową fotkę.

Reprezentant Solidarnej Polski pojechał na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych. Jednym z jej elementów była wizyta przed pomnikiem Kazimierza Pułaskiego, jednego z bohaterów wojny o niepodległość. Jego dokonania są na tyle zasłużone, że amerykański kongres dał mu pośmiertnie honorowe obywatelstwo w 2009 roku. Patryk Jaki postanowił oddać mu hołd i jednocześnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle pomnika. Problem w tym, że podpisując zdjęcie popełnił błąd w jego nazwisku, nazywając “Puławskim”, zamiast Pułaskim. Tym samy mógł go pomylić z bardzo zdolnym konstruktorem silników lotniczych – Zygmuntem Puławskim, który zmarł tragicznie w 1931 roku.

To nie pierwsze historyczne faux pas w jego wykonaniu. W 2020 roku podczas jednego z wywiadów stwierdził, że “rewolucja francuska poniosła klęskę”. Problem w tym, iż to właśnie ona ukróciła rządy jakobinów i dała asumpt pod skuteczny zamach stanu.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krytek-7
krytek-7
1 rok temu

E co tam za roznica.Jest Mazowiecki,moze tez byc Pulawski? Kto panu dokturowi zabroni?

RychuZdzichuiKrzychu
RychuZdzichuiKrzychu
1 rok temu

Hatakumba to katakumby, w których pochowane są ofiary hekatomby.

jjk
jjk
1 rok temu

ależ Jaki – przecie Pułaski był transseksualistą

Luba
Luba
1 rok temu

Taka mamy inteligencje teraz wiecej takich😀Musi isc pobrac nauki u czarnka z historii

Polski Ład czy Totalny Kataklizm oto jest pytanie
Polski Ład czy Totalny Kataklizm oto jest pytanie
1 rok temu

A zatem Patryk Jaki pretenduje na stanowisko politycznego Jasia Fasoli i całe szczęście bo strach pomyśleć co by było gdyby został prezydentem Warszawy. Pamiętacie komedię Totalny kataklizm ? Z całym szacunkiem dla postaci w/w po prostu wykonują swoją pracę. Mam to w nosie. Ale jak myślę “Totalny kataklizm” to kojarzy mi się już bardziej z obecną sytuacją w Polsce i nieudolnością polityków rządu PIS.

Jaka
Jaka

👍