fbpx

Kornel Morawiecki nadal spoczywa w grobie tymczasowym. 3 lata po śmierci


Subksrybuj nas na Google News

Kornel Morawiecki jest postacią, która mocno wpisała się w historię współczesnej Polski. Marszałek senior, twórca Solidarności Walczącej, kawaler Orderu Odrodzenia Polski. Znany z bezkompromisowości, choć wywołujący również kontrowersje. Choć od jego śmierci mija już 37 miesięcy, nadal spoczywa w drewnianym grobie tymczasowym. Ojciec premiera nie doczekał się jeszcze solidnego pomnika, co wywołało wiele emocjonujących dyskusji wśród internautów.

Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że tak wpływowy polityk nie ma grobu, jaki adekwatnie pasowałby do roli, jaką odegrał za życia. Tym bardziej, że mówimy o ojcu urzędującego premiera, który dysponuje wielomilionowym majątkiem. Postawa Mateusza Morawieckiego, który nie kwapi się do zadbania o ten aspekt, wizerunkowo budzi emocje. Zazwyczaj czeka się od 3 do 6 miesięcy od śmierci, żeby wybudować nagrobek. Wynika to z ryzyka, jakie niesie możliwość zapadnięcia się ziemi. W tym przypadku minęło już wielokrotnie więcej czasu opcja bezpieczeństwa nie wchodzi tu w grę.

Grób Kornela Morawieckiego wygląda na zadbany, ale internauci zwrócili uwagę, że jest tymczasowy i kontrastuje z autorytetem państwa. W przeszłości pojawiły się złośliwe opinie skierowane w kierunku statusu materialnego premiera, dotyczące konieczności zorganizowania zrzutki, która sfinansuje wybudowanie płyty nagrobnej. Podejście premiera może zaskakiwać, bo na samych obligacjach antyinflacyjnych zarobi majątek, dlatego w jego prywatnym interesie jest napędzanie drożyzny. Z drugiej strony są głosy, że choć wygląda skromnie to jednocześnie niekonwencjonalnie i być może właśnie takiego chciał zmarły.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
To co Polskie umarło została nienawiść do rządu
To co Polskie umarło została nienawiść do rządu
1 rok temu

Nic w tym dziwnego mój ojciec zmarł w czasie ukartowanej globalnej afery covid 19 jak umierał cały czas powtarzał że nie ma covida i że nie chce umierać. Dwa lata ma drawniany grób tymczasowy. Tego Kaczyńskiemu nie wybaczę ani rządowi PIS koniec z nimi nie jestem Polakiem ani katolikiem. koniec tych pierdół i podziałów. Ojciec byl dla mnie wszystkim a dzić g..o pisowowskie nie jest mi do niczego potrzebne. Gdybym mógł wyprowadziłbym się do Rosji albo Chin bo moja polskość umarła na w zamachu covidowym.

Juan
Juan

Żałosne jest mówienie że nie jest się Polakiem bo nie podobają ci się rządy w Polsce, jestes równie żałosny co pis.

Ann
Ann
Odpowiedź do  Juan
1 rok temu

Onuce udają, że nie popierają PiS.

ANA
ANA
1 rok temu

Nic nie rozumiecie, premier nie robi swojemu ojcu płyty nagrobkowej, bo wiadomo, że nielegalnie zdobył miliony i będzie je musiał zwrócić je do skarbu państwa. Żona jego też… I bidaczek nie będzie mieć kasy

Ann
Ann
Odpowiedź do  ANA
1 rok temu

Bardziej chodzi chyba o to, że gdy wreszcie uczciwi historycy wezmą się za morawieskich, może się okazać , że jako zdrajca wyleci z tego grobu i dostanie miejsce pod płotem.

europ
europ
1 rok temu

bo on czeka na koniec pisu a potem krzyworyjny mateuszek kłamczuszek zabierze tatusia do swojej ojczyzny Izraela

nabucco
nabucco
1 rok temu

Czeka na miejsce na Kirkucie!