fbpx

Kosiniak: To dowód, że presja ma sens! Niedzielski częściowo spełnił żądania PSL. Presja ma sens.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał do wiadomości publicznej informacje, że w czerwcu pracownicy szpitali otrzymają dodatek dla pracowników niemedycznych w wysokości 5 tysięcy złotych. Będzie to bene fit w formie jednorazowej. O tym minister informował już  w kwietniu podczas debaty w Sejmie. Niedzielski podkreślił, że pomysł wyszedł ze strony PSL.

Jednak chyba nie taką pomoc PSL miało na myśli. Świadczą o tym wyraźnie słowa posła PSL Dariusza Klimczaka, który wyraził swoje uznanie dla wprowadzenia tej formy pomocy i docenił gest. Podkreślił  jednak, że jest to zbyt mała kwota w stosunku do ogromu pracy i odpowiedzialności jaka spoczywa na barkach pracowników niemedycznych.

„To bardzo miłe ze strony ministra Niedzielskiego, że zdobył się na gest – mało spotykany w PiS-ie-  i przyznał rację Polskiemu Stronnictwu Ludowemu”. Takie słowa padły podczas jego rozmowy z Polską Agencją Prasową.

Gest nieadekwatny do wysiłku pracowników                            

Klimczak wyraził również swoje niezadowolenie z wysokości jaką wyniesie dodatek dla pracowników niemedycznych, a także jego formy jednorazowej. Uważa je za całkowicie nieodpowiednie, zwłaszcza z uwagi na nierówności w traktowaniu pracowników sektora medycznego. Wszyscy lekarze i pracownicy służby medycznej dostawali regularne i wysokie dodatki do swoich pensji. Pracownicy niemedyczni zostali w tym obszarze całkowicie pominięci, jak do tej pory.

Poseł zwrócił uwagę na to, że pracownicy niemedyczni są obecni przy pacjencie niemal od samego wejścia do szpitala, a dostali tylko jeden dodatek, który nie był pomysłem PiS-u a partii opozycyjnej.

Kosiniak – Kamysz zapowiada objęcie pracowników niemedycznych dodatkiem covidowym

Do słów Klimczaka odniósł się również lider PSL – Władysław Kosiniak – Kamysz.

“Uważamy, że warto pomyśleć o poważniejszej rekompensacie dla tych grup zawodowych. I jeżeli pan minister wyrazi wolę, to chętnie będziemy uczestniczyć w takich spotkaniach, bo to jest przykład konstruktywnego podejścia PSL do dialogu z rządem, w trudnym czasie pandemii” – mówi Klimczak.

Natomiast lider PSL Władysław Kosiniak – Kamysz pisze na twittrze: “Salowe, sanitariusze, tlenowi, opiekunowie medyczni i cały personel pomocniczy otrzyma jednorazową premię za walkę z pandemią. Poprawka posła Dariusza Klimczaka wchodzi w życie. To dowód, że presja ma sens! Teraz pora na objęcie ich dodatkiem covidowym z wyrównaniem za cały rok”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ