fbpx

Ksenofobiczny atak na mołdawską 14-letnią tenisistkę podczas ćwierć finałowego meczu.


1 comment, 71
Subksrybuj nas na Google News

Jestem zmuszona zgłosić Państwu skandaliczną sytuację, która miała miejsce podczas ćwierćfinałowego meczu mojej córki- Anastasii Bozovej – podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Szczecinie (tz. Dnia 14.06.2019). 
Do niedopuszczalnej sytuacji doszło w trzecim secie tego meczu – podczas potwierdzenia piłki out’owej, wywołanej przez moją córkę, przez wyznaczonego sędziego nadzorującego ten mecz.

Brutalnie pobity rowerzysta, który zwrócił uwagę na hasła anty LGBT. – wywiad, zdjęcie

W połowie czerwca w Szczecinie odbywały się tenisowe mistrzostwach Polski do lat 14. W ćwierćfinale turnieju dziewcząt spotkały się Malwina Rowińska i Anastasia Bozova. Lepsza okazała się ta pierwsza, która wygrała 6:1, 6:7, 6:3. Po spotkaniu zareagowała mama Anastasii, Natasza Bozova. Na Facebooku opisała, jak jej córka miała być obrażana podczas ćwierćfinałowego meczu.

W dalszej części listu mamy młodej zawodniczki z Mołdawii czytamy

W tym momencie, ojciec przeciwniczki, tzn. Pan Paweł Rowiński, po niekorzystnym dla Malwiny Rowińskiej werdykcie, skierował w stronę sędziego falę wulgarnych oraz agresywnych uwag i epitetów (cytuję : „na ch** Pan tu stoi?”, „idź Pan w piz**” itp.) 
Natomiast rekcja małżonki, tzn. Pani Adrianny Rowińskiej, była po stokroć bardziej agresywna – przepełniona rasistowskimi, nawołującymi do mowy nienawiści oraz dyskryminacji narodowościowej hasłami oraz gestami typu – odgrażanie się pięścią czy pokazywani środkowego palca w stronę mojej 14 letniej córki (cytując „Ja Ci kur** załatwię, że to będzie Twój ostatni mecz w Polsce”). 
W trakcie całego incydentu ze strony ojca Malwiny padały wrzaski typu „Polska dla Polaków”.
Jego szał następnie przerodził się w agresję fizyczną oraz czynną napaść na ławkę, na której siedział i którą zdemolował, oraz furtkę, która również została przez niego zdewastowana.

Domyślać się można, że była to po prostu próba fizycznego ataku na moją córkę.Chwilę po apogeum szału Państwa Rowińskich, osoba postronna wezwała sędzię naczelną, Panią Patrycję Mierzwińską, która wykazała się ignorancją oraz brakiem zainteresowania zaistniałą sytuacją, tłumacząc, że nie była jej naocznym świadkiem.

Dodam, iż przy całym zajściu obecny był trener narodowej kadry młodzików – Pan Paweł Motylewski, który również nie zareagował.

Zgodnie z Konstytucją RP jest to poważne naruszenie podstawowych praw konstytucyjnych. Konstytucja RP w art. 32 stanowi, że wszyscy są wobec prawa równi i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne (ust. 1). Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (ust. 2)

Zgodnie z regulaminem turnejowym PZT (strona 66): „Trenerzy, opiekunowie, rodzice zawodnika, itd. nie powinni na obiekcie, na którym rozgrywany jest turniej: 
• używać nieprzyzwoitych wyrazów 
• wykonywać obraźliwych gestów 
• obrażać słownie lub czynnie jakiejkolwiek osoby 
• wyrażać opinii, naruszających dobre imię turnieju, znieważać lub naruszać dobre imię organizatorów i sędziów.

W dodatek ten Regulamin mówi wprost o obrazie słownej w ustępie 12 :
„OBRAZA SŁOWNA Zawodnicy na obiektach turniejowych nie powinni obrażać słownie sędziów, przeciwnika, widzów lub jakiejkolwiek innej osoby […]”.

Wszystkie te prawa zostały naruszone w rażący sposób, żadne konsekwencje nie zostały wyciągnięte, a mowa nienawiści nie została powstrzymana. Moim błędem było niepowiadomienie organów ścigania, co powinno było zostać natychmiastowo zrobione.

Komentarze internautów

Dona Dorota Gutowska – Życzę dużo sił i sobie i Państwu, sami zmagamy się z podobnymi incydentami, na razie ze strony samych zawodników. Od nowego sezonu zaczynamy nagrywać wszystko bo brakuje nam już sił. Rodzice tych dzieci nie reagują. Jeśli trzeba będziemy wzywać policję.

Oskar Olaf Grunberg Myślę,że teraz im bardzo wstyd i żałują swojego zachowania.Swoją drogą bardzo dobrze,że Pani to nagłośniła. Jest szansa,że inni trochę przemyślą swoje postępowanie.

Krzysztof Vitos Witowski Rzeczpospolita Polska Właścicieli Polski.. Polska chu… (wykasowane przez redakcję) robiona jest. Jestem Polakiem jestem z tego dumny ale jak widzę co się dzieje to aż płakać się chce. Pamiętacie Olisadebe? Banany leciały jebać czarnego. Ale jak bramki strzelał to Oli Oli łowca goli. Polski tenis stołowy stoi Chinkami. Jest mnóstwo sportowców co mają inne korzenie a czują się Polakami. I ja mam w dupie kto skąd itp. jak oddaje serce za Polskę w zawodach to jest Polak.

Andrzej Zardecki Jeżeli córka ma polska licencję lub ma polskie obywatelstwo to nie ma o czy rozmawiać. Proponuje, aby panie nie urzywał zdań oceniajacych i opierała się na udokumentowanych faktach. Case ciekawy, czy pozywamy kogoś? Znajdzie się kilku

Damian Chabrowski Naprawdę głupie bydło. Współczuć tylko Pani że miała Pani styczność mieć do czynienia z tym czymś że tak powiem.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 71

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
7
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments