fbpx

Kuchciński musi ujawnić kto poparł wybór sędziów KRS. Może to oznaczać kompromitację Min. Ziobry


Subksrybuj nas na Google News

NSA potwierdził dzisiaj, ze obywatele mają prawo wiedzieć kto stoi za plecami ludzi zasiadających w upolitycznionej KRS. Mamy prawo wiedzieć czy poparcia udzieliło im 25 najlepszych profesorów prawa w Polsce, czy 25 podwładnych Zbigniewa Ziobry z Ministerstwa Sprawiedliwości – napisała na Twitterze Kamila Gasiuk -Pichowicz .

Ziobro ujawnił listy, ale puste z wymazanymi z nich wszystkimi nazwiskami. Do tej pory nie wiadomo czy wybrani sędziowie otrzymali odpowiednia liczbę głosów.

– Procedura związana z obsadzeniem KRS powinna być transparentna – mówiła w sądzie Gasiuk-Pihowicz. Wskazywała na czwartkową opinię rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE, który uznał, że przy wyborze członków KRS doszło do nieprawidłowości. – Rzecznik TSUE jasno zaznaczył, że wybór członków KRS powinien się odbywać w sposób przejrzysty. Nie ma o tym mowy, dopóki się nie dowiemy, kto poparł kandydatury – mówiła posłanka.

Teoretycznie po wyroku sądu będzie można sprawdzić, czy obecni sędziowie KRS są powiązani z władzą. W ubiegłym roku Sejm po raz pierwszy i wbrew międzynarodowym standardom wybrał 15 „przedstawicieli sędziów” w Radzie . Jak będzie, zobaczymy. Nie mamy dobrych doświadczeń z wykonywaniem wyroków sądowych przez obecne władze.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments