fbpx

Kto kupuje luksusowe samochody tuż przed upływem kadencji? I to 12 wypasionych bryk. Sprawdź wyposażenie. Warsztaty będą zadowolone.


Subksrybuj nas na Google News

To precedensowe, kiedy rządząca partia tuż przed upływem kadencji zamawia 12 luksusowych samochodów. Oznaczałoby to, że są bardzo pewni wygranej, ale na wszelki wypadek trzeba mieć baczenie na te auta. Żeby się nie okazało, że zostały sprzedane po okazyjnej cenie kiedy PiS przegra wybory. Nie jest to pierwszy zakup samochodów od ostatnich wyborów. Samochody były już wcześniej kupowane, a wśród nich dwie opancerzone limuzyny za 5,5 mln złotych. Uwaga na drogach , bo wypadki SOP zdarzają się ostatnio dość często. Nowy program “dzwon+” ?

W ramach programu modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020, który obejmuje m.in. inwestycje budowlane, zakup samochodów i uzbrojenia oraz podwyżki, do BOR trafi ponad 200 mln zł.

Służba Ochrony Państwa (SOP) ogłosiła przetargi na dwanaście pojazdów, w tym luksusowe limuzyny i SUV-y z niemal każdą opcją, którą mogą zaoferować producenci. Samochody z najwyższej półki mają zapewniać m.in. fabrycznie montowany system multimedialny, TV, lodówkę czy wentylowaną skórzaną tapicerkę, której wzór wybiorą urzędnicy przed podpisaniem umowy.

Pełen wypas plus gadżety

Jak donosi Rmf samochody mają zawierać wszystkie najnowsze rozwiązania techniczne. Nie mówimy tu o klimie sterowanej oddzielnie dla każdego pasażera, podgrzewanych siedzeniach, podgrzewanych szybach i lusterkach kierownicy itp, bo to uważa się za standard w takich autach. Do tego zamawiający zażyczył sobie lodówkę, (chłodzone schowki na napoje), podgrzewane końcówki spryskiwaczy, wentylowaną tapicerkę, której wzór i kolor będzie wybrany indywidualnie do każdego pojazdu, system multimedialny z TV, dźwiękoszczelne termiczne szyby z elektrycznymi roletami żeby nie dotykać tej ohydnej niemieckiej technologii.Silnik nie może być słabszy niż 340 KM. Długość auta nie mniejsza niż 5,2 metra.

Otwarcie ofert 22 lipca , czy w byłe komunistyczne święto “odrodzenie niepodległego i demokratycznego państwa polskiego” Manifest PKWN

Mamy również zmiany kadrowe

mswia

Na wniosek majora SOP Pawła Olszewskiego, komendanta Służby Ochrony Państwa, na stanowisko zastępcy komendanta SOP został powołany ppłk SOP Krzysztof Biegaj.Akt powołania wręczył w środę (26 czerwca br.) wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Jednocześnie ze stanowiska zastępcy komendanta SOP odwołano płk. SOP Pawła Tymińskiego

(Gazeta.pl, TVN 24, MSwiA)

Komentarz internauty

Fabrycznie nowe auta mają być z 2019 r., nie mogą mieć silników słabszych niż 340 KM mocy, o momencie obrotowym co najmniej 450 Nm. Wszystko to, aby trudniej opanować było auto dla niedoszkolonych kierowców i aby mieli co rozbijać”; – „Na szpitale nie ma, ale dziwnym trafem na tv Kurskiego i limuzyny do rozbijania kasa jest”; – „Ubezpieczyciele i warsztaty już zacierają ręce” – komentowali rządowe zakupy internauci.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments