fbpx

Lekcje matematyki w kościele a lekcje religii w szkole- tak przygotowana jest reforma oświaty. Opinie uczniów bezcenne.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

oprzednia minister taj jak obecny zapewniają, że reforma jest przygotowana. Tymczasem uczniowie i rodzice mówią zupełnie co innego. Jedna z uczennic napisała “Moja szkoła to zoo”

Władze chwalą reformę i sposób jej wprowadzania.

Anna Zalewska – reforma jest przemyślana, przygotowana, policzona i ani uczniowie, ani rodzice nie powinni jej zauważyć. 

Minister Edukacji zapytany o krytykę reformy edukacji i nazywanie jej “deformą” stwierdził, że jest to określenie mijające się z prawdą.

– Opozycja próbuje kreować alternatywną rzeczywistość, która niewiele ma wspólnego z tym, co się dzieje – powiedział Dariusz Piontkowski.- PR24 – 3.wrz.2019

Ale na pewno nie będzie to tak, jak niektórzy straszą, że uczniowie będą musieli przebywać w szkole do 20. czy 21., bo takich sygnałów w ogóle nie mamy – Dz. GP – 2.wrz.2019

Może tak być tylko w tych samorządach, które od wielu lat nie inwestowały w oświatę i nie budowały szkół, a wręcz je likwidowały, mimo powstawania nowych osiedli, mimo sprowadzania się nowych mieszkańców. Warszawa niestety może być tego przykładem – Dz. GP – 2.wrz.2019

Minister oświaty zaprosił wiceprezydentów miast, ale ich nie przyjął. Tak PiS traktuje samorządy.

Minister edukacji – chaos wokół reformy oświaty jest tylko w głowach dziennikarzy

Pierwszy tydzień nowego w szkołach obalił mit o przemyślanej i przygotowanej reformie

Sławomir Broniarz (Szef ZNP) – Mamy przepełnione szkoły, toalety, korytarze. Zajęcia odbywają się i w szatniach, i w piwnicach, szkoły pracują na dwie i trzy zmiany.

Minister oświaty zaprosił wiceprezydentów miast, ale ich nie przyjął. Tak PiS traktuje samorządy.

– Wielu nauczycieli podjęło decyzję o tym, by odejść z zawodu, często z powodów ekonomicznych. Rząd nieprzemyślaną reformą radykalnie pogorszył warunki edukacji dzieci i młodzieży oraz warunki pracy nauczycieli. Przekształcił szkoły w szkoły wieczorowe – dodał prezes ZNP.

  • Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi – pracuje do 18.45,
  • Zespół Szkół Elekotrotechnicznych w Bydgoszczy – z zajęciami do 18.55, I LO
  • W Bochni – do 19.25, szkoła w
  • Śrem – do 19.30.
  • Szkół Morskich w Gdańsku – tu uczniowie klasy drugiej zaczynają lekcje o 14.20, kończą o 18.45, a następnego dnia pierwsze zajęcia mają już od 7.45

– Takich przykładów moglibyśmy mieć dziesiątki w każdym województwie. Pana ministra i pana premiera zapraszamy w zasadzie do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, żeby przyjrzeli się temu, co reforma Anny Zalewskiej zgotowała uczniom – zaapelował Broniarz.

“Marzenia nie zawsze się spełniają” zwraca się kurator pedagog do uczniów.

“Marzenia nie zawsze się spełniają” zwraca się kurator pedagog do uczniów.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments