fbpx

List Benedykta XVI do Polaków. “Kwitnie u was to, co w Niemczech już dawno zwiędło”


Subksrybuj nas na Google News

Emerytowany papież Benedykt XVI odpowiedział osobiście na list od seminarium duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Stwierdził, że sprawił mu on ogromną radość i dodał, że cieszy się, że liczba powołań kapłańskich w Polsce jest ciągle tak duża.

Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej zamieściło jakiś czas temu na swojej stronie internetowej fotografię Benedykta XVI z czasów, gdy służył w seminarium duchownym w Bawarii. Jest na nim wraz ze swoim bratem, księdzem Georgiem Ratzingerem. Na dodanym przez polskich autorów dymku znajdują się słowa wypowiadane rzekomo przez Benedykta. – Czy są jeszcze takie miejsca? – ma zastanawiać się były papież.

Polskie seminarium duchowne przesłało komiks Benedyktowi XI w liście. Stwierdziło, że w istocie istnieją jeszcze takie miejsca. Zaprosiło byłego papieża do przekonania się o tym na własne oczy.

Byłemu papieżowi cała inicjatywa sprawiła ogromną radość. Podkreślił, że ta fotografia przywołała wiele wspomnień. Dodał także, że cieszy się z dużej liczby powołań kapłańskich w Polsce. – W Polsce kwitnie to, co w Niemczech już dawno zwiędło – ocenił.

Emerytowany papież ustosunkował się do zaproszenia. 97-letni Benedykt XVI stwierdził, że niestety nie może z niego skorzystać. Przeszkodą ma być głównie jego stan zdrowia. – Nawet jeśli ze względu na mój podeszły wiek nie mogę już odwiedzić was osobiście, jestem waszym gościem z całego serca – stwierdził w odpowiedzi.

Benedykt XVI był papieżem w latach 2005-2013. To nie pierwszy raz, kiedy duchowny odnosi się do spadku liczby powołań kapłańskich. Zwrócił uwagę na ten problem już w 2019 roku w liście na temat kryzysu w Kościele katolickim.

W kwestii przygotowania do posługi kapłańskiej w seminariach rzeczywiście następuje powszechne załamanie – ocenił.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments