fbpx

“Macie krew na rękach” Roman Giertych. Tak ostro o rządzie jeszcze nie było


3 Udostępnienia

Roman Giertych zarzucił rządzącym bezczynność w walce z epidemią koronawirusa. W swoim wpisie na Twitterze, Giertych stwierdza, że PiS wolał kupić polskie gazety, by szerzyć w nich swoją nędzną propagandę, niż chronić swoich obywateli. “Macie krew na rękach” – rzucił ostro mecenas.

-Nowe hasło PiS skierowane do pacjentów: Wstrzymaj oddech! To nie mogliście dranie rok temu jakiejś firmie zlecić wybudowanie instalacji do produkcji tlenu??? Woleliście gazety kupować, aby dziennikarzy zastraszać. Macie krew na rękach! Nowe hasło PiS skierowane do pacjentów: Wstrzymaj oddech! To nie mogliście dranie rok temu jakiejś firmie zlecić wybudowanie instalacji do produkcji tlenu??? Woleliście gazety kupować, aby dziennikarzy zastraszać. Macie krew na rękach! – napisał Giertych

Dziś ze szpitala tymczasowego w Poznaniu trzeba było ewakuować 12 pacjentów z powodu braku tlenu dla chorych.

Kłopoty z dostawami nie zaczęły się od dziś. Mimo tego rząd nic nie zrobił w tym kierunku. Podczas drugiej fali koronawirusa w listopadzie ubiegłego roku wielu dyrektorów szpitali zgłaszało ten problem. Tlenu brakowało w województwie łódzkim miedzy innymi w Wieruszowie i Zgierzu. Prezes Medgaz, firmy która zaopatruje siedem szpitali już w ówczesnym czasie mówił że pracują na 100% swoich możliwości i nie są w stanie produkować więcej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 30 546 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Resort przekazał też informację o śmierci 497 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Do tej pory w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 387 511 osób, z których 54 165 zmarło.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments