fbpx

Macierewicz: “Na Ukrainie wybuchają bomby, takie jak w Smoleńsku” [VIDEO]


2 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej poinformował, że “wielki raport” podkomisji smoleńskiej ma zostać przekazany opinii publicznej “w okolicach 12. rocznicy wydarzeń w Smoleńsku”. Macierewicz podtrzymuje, że w Tupolewie wybuchła bomba termobaryczna – jak stwierdził – “dokładnie taka, jakich Putin używa na Ukrainie”.

– To była eksplozja termobaryczna. Analizy materiałów wybuchowych znalezionych na szczątkach samolotu, jego licznych częściach, to potwierdzają – stwierdził szef podkomisji. – Było to przedmiotem różnorodnych niepoważnych, ale brutalnych ataków niektórych mediów, które próbowały przekonać opinię publiczną, że nie ma czegoś takiego, jak eksplozja termobaryczna, że jest to nasz wymysł. W ostatnich tygodniach mogliśmy się zapoznać z ładunkami termobarycznymi, których Rosjanie używają, atakując Ukrainę – stwierdził Macierewicz w Polskim Radiu.

Zwrócił także uwagę, że zniszczenie samolotu przez eksplozję jest najważniejszym materiałem dowodowym. – Analiza raportu oczywiście uwzględnia także bardzo szczegółowo działania polityczne związane m.in. z remontem samolotu oddanym w ręce rosyjskich służb – podkreślał.

Wybuch wg według Antoniego Macierewicza

– Do dzisiaj Rosjanie upowszechniali kłamstwa, do wypowiedzi pana Rogozina, ówczesnego wicepremiera, który przyznał, że Rosjanie to zrobili, że są gotowi takie morderstwa nadal popełniać wobec wszystkich, którzy będą się przeciwstawiali imperializmowi rosyjskiemu, zaadresował to bezpośrednio do premiera Kaczyńskiego, mówiąc: “przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy”. To było przyznanie się do winy i próba szantażu premiera i innych polskich polityków. Raport pokazuje prawdę o tym, jak doszło do dramatu smoleńskiego, i pokazuje, że były to działania przygotowane, zaplanowane i realizowane z olbrzymią konsekwencją. Rosyjskich służby specjalne od momentu przeniesienia remontu samolotu do firmy Aviakor kontrolowały cały ten proces – wyjaśniał.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
12
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość 1
Gość 1
1 rok temu

Wypuścili oszołoma i zapomnieli przepisać tabletki.

Tales from the Crypt
Tales from the Crypt
1 rok temu

PIS robi co może aby pogorszyć sytuację Polski na arenie międzynarodowej. Dopóki despota Kaczyński będzie rządził pociągnie Polskę do katastrofy, rzuci pod czołgi Rosyjskie jak jaruzelski to robił w stanie wojennym, bo tylko jedno mu w głowie – przekonać wszystkich do zamachu i nic innego się nie liczy. Ten człowiek kieruje się zemstą i wciąga wszystkich w swoją wojnę. To pociągnie są sobą tragiczne skutki dla Polaków i dyplomacji teraz i w przyszłości. Tylko odsunięcie go od władzy i jego skorumpowanej bandy może przywrócić równowagę polityczną i społeczną. Lepiej zapobiegać skutkom niż potem leczyć gdy skutki poczyniły niepowetowane straty. Kaczyński… Czytaj więcej »