fbpx

Nieoficjalnie: Komisja Europejska chce dać PiS-owi pieniądze z Funduszu Odbudowy


Subksrybuj nas na Google News

Padła oferta ze strony Komisji Europejskiej, by w związku z wizytą Ursuli von der Leyen 9 kwietnia w Warszawie zatwierdzić polski Krajowy Plan Odbudowy – ustaliło nieoficjalnie RMF FM.

Dziennikarze RMF FM ustalili nieoficjalnie, że w związku z wizytą przewodniczącej KE, Ursuli von der Leyen, w Warszawie, może zostać zatwierdzony polski Krajowy Plan Odbudowy.

Padła oferta

W kontrze do tych ustaleń stoją dzisiejsze słowa rzecznika rządu Piotra Müllera, który powiedział: “Jestem naprawdę bardzo ostrożny, jeżeli chodzi o Krajowy Plan Odbudowy, bo już kilka razy było zielone światełko i później niestety zmieniło kolor. Natomiast na razie nic na to nie wskazuje, żeby tak się skończyło, ponieważ nie mamy jeszcze uzgodnionych szczegółów dotyczących kamieni milowych w KPO – powiedział rzecznik rządu.

Komisja Europejska do tej pory nie zgadzała się na polski plan, bo rząd PiS kluczył w sprawie realizacji wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Sędziowie TSUE uznali, że izba nie jest sądem. KE nakazała więc ją zlikwidować. Izba jednak wciąż istnieje.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
2 lat temu

jeżeli komisja europejska chce dać złodziejom pisowskim pieniądze to pokaże że jest słaba przyznając się do pomyłki w sprawie praworządności