fbpx

Macron wzywa do dodania aborcji i ochrony klimatu do Europejskiej Karty Praw Podstawowych.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wezwanie do wpisania prawa kobiet do aborcji do Karty Praw Podstawowych UE pojawia się dzień po tym, jak parlament wybrał Robertę Metsolę, przeciwniczkę aborcji, na swoją przewodniczącą.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w środę, że będzie naciskał na dodanie prawa do aborcji i ochrony środowiska do Karty Praw Podstawowych UE, gdy jego kraj obejmie rotacyjne przewodnictwo w bloku.
“Musimy zaktualizować tę kartę, aby była bardziej jednoznaczna w kwestii ochrony środowiska, uznania prawa do aborcji” – powiedział Macron ustawodawcom w Parlamencie Europejskim w Strasburgu

“Otwórzmy tę debatę swobodnie z naszymi współobywatelami (…), aby tchnąć nowe życie w filar prawa, który tworzy tę Europę silnych wartości” – powiedział.

Wezwanie do zapisania prawa kobiety do aborcji w Karcie Unii Europejskiej, ratyfikowanej przez państwa członkowskie w 2000 roku, pojawia się zaledwie dzień po tym, jak parlament wybrał na swoją przewodniczącą Robertę Metsolę z Malty, zagorzałą przeciwniczkę aborcji.

Macron mimo to pogratulował Metsoli wyboru w swoim przemówieniu otwierającym debatę, doceniając jej wiarę w “naszą Europę, tę Europę podtrzymywaną przez wartości, które nas wiążą i jednoczą”.

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments