fbpx

Marszałek Marek “Widmo” Kuchciński nie wykonuje wyroku sądu, nie pokazuje list blamażu Ziobry.


675
Subksrybuj nas na Google News

Kancelaria Sejmu obiecywała po wyroku NSA, że ujawni listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Jest uzasadnienie do tego wyroku, a listy wciąż nie są dostępne. Opozycja chce zmusić marszałka do działań. Video z Wyborcza.pl

W tej sprawie głos zabrali posłowie PO Robert Kropiwnicki –

Marszałek Widmo, który przenika po korytarzach sejmowych, w kordonie straży marszałkowskiej ukrywa przed opinia publiczna informacje kto poparł tych politycznych nominatów to jest skandaliczne ponieważ sejm powinien byc przykładem transparentności.

Następnie Kamila Gasiuk-Pihowicz

Politycy PiS stawiają się ponad prawem, odmawiając opinii publicznej wiedzy na temat kto poparł obecnych nominatów w krajowej Radzie Sądownictwa, czy prawnicze autorytety, czy podwładni Zbigniewa Ziobry, czy może w ogóle tych podpisów nie było, albo były to podpisy obecnych członków Krajowej rady sadownictwa. W związku z tym że Pan Marszałek Kuchciński i kancelaria sejmu nadal nie wywiązali się z prawomocnych i ostatecznych wyroków sadów, dzisiaj postanowiliśmy im w tym pomóc i składamy dwa wnioski.

Pierwszy z tych wniosków to jest oficjalne ponaglenie wobec szefa kancelarii sejmu o wykonanie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z sierpnia 2018 roku, który to otworzy drogę do złożenia skargi na bezczynność a w konsekwencji nałożenia grzywny na kancelarie sejmu, dodatkowo żeby jeszcze ułatwić i przyspieszyć działanie kancelarii składamy także do sądu wniosek o oficjalne stwierdzenie prawomocności wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z sierpnia 2018 roku

MATERIAŁ VIDEO PLAY

NSA w czerwcu orzekł, że Kancelaria Sejmu powinna udostępnić wykazy nazwisk sędziów popierających kandydatów do KRS złożone w ramach procedury wyboru 15 sędziów-członków Rady przez Sejm. Tym samym sąd oddalił wówczas skargę kasacyjną szefa Kancelarii Sejmu w tej sprawie od zapadłego w sierpniu 2018 r. wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

AKTUALIZACJA

Źródło ; Wyborcza.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

675

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments