fbpx

Media sprzyjające PiS wysyłają fałszywe newsy, o senatorach, którzy jakoby opuścili opozycję. Brudna gra toczy się dalej i wszystko jest możliwe.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

iotr Florek, Aleksander Pociej oraz Jerzy Wcisła mieli zmienić barwy polityczne, a senator Borusewicz w geście rozpaczy miał zrzec się mandatu sam. Podaje to medium powołując się jeszcze na tvn24.

Nabrać dały się też poważne wydawnictwa, takie jak Wirtualna Polska. Po tym jak okazało się to nieprawdą to reakcja poszła w drugą stronę. Niektóre media cieszyły się z kolejnego sukcesu Schetyny, jakoby posłowie odmówili korupcji politycznej. Prawda była zupełnie inna, tak jak twierdzą sami zainteresowani – nikt do nas nie zadzwonił, nikt z nami nie rozmawiał. W związku z tym gra toczy się dalej i nie wiemy jak to się skończy.

Jerzy Wcisła napisał “Tym razem Wirtualna Polska dezinformuje, że proponowano mi przejście do Klubu PiS. Nie wiem, czy te fake newsy generują sami dziennikarze, czy politykierzy PiS? Informuję więc, że jestem senatorem KO i będę nim do końca kadencji. Wielokrotnie publicznie wyrażałem pogląd, że poseł, senator, a także radny i wójt, który odchodzi z komitetu, z którego otrzymał mandat powinien go stracić – skończyłoby się kupowanie i oszukiwanie wyborców. Ja swoich wyborców nie zawiodę”

Alexander Pociej Oświadczył- Nie prowadziłem z nikim ani nie prowadzę żadnych negocjacji. Nikt nigdy z PiS nie kontaktował się ze mną, ani oficjalnie, ani nieoficjalnie w sprawie przejścia do klubu PiS. Jeżeli prawdą jest, iż tego typu oświadczenia rozpowszechnia Pan Jakubiak to jest to pomówienie. Jest ono tym bardziej dla mnie krzywdzące, iż przez całą poprzednią kadencję byłem w Senacie osobą ze strony opozycji, która najmocniej sprzeciwiała się psuciu przez PiS systemu prawa i zawłaszczaniu sądownictwa w Polsce i nigdy nie dałem najmniejszego pola do spekulacji, iż mógłbym być zainteresowany tego typu transferem.

Na co liczy PiS ?

Sytuacja jest jasna, wciąż toczą się rozmowy, ale nie z tymi które wymieniają media. Ten szum ma tylko pomóc wywrzeć szybciej decyzję. To tak jakbyśmy sprzedawali stary rozsypujący się samochód, przychodzi w wreszcie jakiś zainteresowany i trzeba go zaniepokoić, że mam kolejkę chętnych.

Nikt nawet nie miał zamiaru dzwonić do wymienianych w mediach senatorów. Cała akcja wygląda jak ostanie niechlujne kopiowanie protestów wyborczych. Ktoś nawet nie zauważył, że senator poprzedniej kadencji Piotr Florek, nie ubiegał się ponownie o drugą kadencję.

Wieczorne spotkanie Schetyny z Senatorami

Początek posiedzenia Sejmu, Senatu. Zaczynamy od wyboru marszałka. To jest norma w demokracji – dodał. – Jestem przekonany, że kandydatura profesora Tomasza Grodzkiego jest na tyle przekonywująca, że uzyska większość – powiedział szef PO. Dodał, że wszyscy wiedzą, jaka jest odpowiedzialność.

Kandydat na marszałka Senatu Tomasz Grodzki mówił, że podczas poniedziałkowego spotkania “wszyscy mieli świadomość historycznej rangi chwili”. “Mam poczucie, że wszyscy staną na wysokości zadania”

Głosowanie zgodnie z regulaminem jest jawne i odbywa się na podpisanych kartach imiennych. Borys-Damięcka wyjaśniła też, że jeśliby wynik głosowania był 50 na 50 głosów, wówczas głosowanie będzie powtórzone. – Muszą wtedy wpłynąć nowe zgłoszenia do marszałka-seniora, przy czym wśród zgłoszonych osób mogą się powtórzyć te, które nie przeszły.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments