fbpx

Minister Ziobry grzmi, zabraliśmy przestępcom miliardy. Tymczasem ze 100 mln zasądzonych od mafii lekowych nie wpłynęło nic.


689
Subksrybuj nas na Google News
W

iceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, podczas debaty w sejmie nad odwołaniem ministra sprawiedliwości opowiadał jak skutecznie ścigani są przestępcy, a skarb państwa odzyskuje kolejne miliardy złotych od przestępców. Tymczasem dowiedzieliśmy się że ze 100 mln zł kar zasądzonych od przestępców związanych z mafiami lekowymi nie wpłynęło nic.

W ostatnim czasie TVN24 ujawnił mechanizmy wyprowadzania leków z Polski przez mafie lekowe. Na podstawie umów międzynarodowych leki do Polski sprzedawane są po nieraz kilkukrotnie niższych cenach. Luki w prawie i brak odpowiedniego nadzoru skusiły grupy przestępcze do zarabiania na sprzedaży tych leków na zachodzie.

Długi szpitali utajnione. Rząd ukrywa prawdziwy stan służby zdrowia. Dobra zmiana, tajna zmiana.

Wykupywali leki z aptek i nielegalnie wywozili je za granicę, gdzie zysk na jednym opakowaniu jest kilkukrotny. Mechanizm działania takich grup przedstawiły dziennikarki “Superwizjera” TVN. Okazuje się, że przestępcy bez skrupułów otwierają lecznice w stodołach i zrujnowanych budynkach. Wszystko po to, by w tym łańcuszku pojawiała się jakaś “klinika” i medycy wypisujący recepty.

W Polsce za deficytowe uznano 288 leków. Ich wywóz za granicę i sprzedaż jest nielegalna. Tak działa mafia lekowa, która kolejnym już rządom gra na nosie. Z 96 milionów zł kar do państwowej kasy nie trafiło dosłownie nic. Szacuje się, że mafie mogą w sumie zarabiać w ten sposób około 1 mld zł rocznie.

“Epokowa zmiana dla służby zdrowia”- Morawiecki. To dlaczego jest tak źle?

Minister Ziobro wydał zdecydowana walkę przestępcom. Minister Wójcik chwalił się że za rządów PiS ściągalność z majątków przestępców wzrosła. Niestety z 98 milinów zł. zasądzonych kar nie wpłynęło nic.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

689

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments