fbpx

Mniej pieniędzy z UE dla gmin, które ogłosiły strefy anty-LGBT. Unia wolna od mowy nienawiści.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

rezolucji Parlamentu Europejskiego na temat “stref wolnych od LGBT” w Polsce zaapelowano do Komisji Europejskiej, aby dokładnie przyjrzała się samorządom, które różnego rodzaju uchwałami dyskryminują osoby nieheteroseksualne. Gminy mogą utracić ogromne pieniądze, jeżeli okaże się że złamały zasady niedyskryminacji, które są warunkiem przyznawania wspólnych europejskich funduszy.

Rezolucja potępia jakiekolwiek formy dyskryminacji w tym również osób LGBT. Naganne są uchwały samorządów wskazujące na nietolerancje osób o kreślących się jako LGBT

Wzywa (się) Komisję Europejską do (…) regularnego dialogu z władzami krajowymi, regionalnymi i lokalnymi w celu przypomnienia zainteresowanym stronom o ich zobowiązaniu do niedyskryminacji oraz o tym, że takie środki nie mogą być w żadnym wypadku wykorzystywane do celów dyskryminacyjnych.

Samorządowcy pobierają fundusze na projekty antydyskryminacyjne i jednocześnie ogłaszają strefy anty-LGBT.

W Polsce ponad 80 samorządów stworzyły strefy nietolerancji dla osób LGBT. Prawie wszystkie korzystają z ogromnych funduszy europejskich.

Najbardziej jaskrawym przykładem jest województwo małopolskie, które przyjęło “rezolucję przeciw ideologii LGBT”: projekty z unijnym dofinansowaniem opiewają tam na łączną sumę ponad 456 mln zł, z czego około 216,5 mln zł przypada na projekty EFS z dodatkowymi zapisami antydyskryminacyjnymi.

Dość mowy nienawiści. Rezolucja przegłosowana, za głosowało 463 europosłów, przeciw było 107, wstrzymało się 105.

Parlament europejski próbuje stworzyć wrażenie Polski jako państwa represyjnego gdzie mniejszości miedzy innymi seksualne nie mogą wchodzić do lokali, hoteli co nie jest prawdziwym obrazem naszego kraju. Nasz kraj jest wyjątkowo otwarty i tolerancyjny, ale jednocześnie ma prawo do obronny tradycyjnych wartości – powiedział Patryk Jaki

Na co reporter z niedowierzaniem dopytał o uchwalone uchwały anty-LGBT.

Wystarczy przeczytać ich treść i zobaczyć że nikogo nie dyskryminują a również w praktyce nie znamy żadnego przykładu, który by wskazywał na to, że są jakieś represje wobec mniejszości seksualnych w Polsce – odpowiedział Patryk Jaki

Jednym słowem – wprowadzamy zakaz wstępu dla określonej grupy osób, mówimy, że nie ma żadnego przypadku represji i twierdzimy – jesteśmy wyjątkowo otwarci i tolerancyjni. Czy Patryk Jaki mógłby posłuchać kiedyś sam siebie? Czy ktoś chce mu odebrać jego wartości? Co do represji to pan Jaki po kilku dniach w Brukseli chyba zapomniał już o wielu zdarzeniach, w których pobito osoby homoseksualne, a także osoby które upominały się o prawa tych osób, oraz liczne pobicia i przejawy agresji wobec obcokrajowców.

Nie wyobrażamy sobie żeby w 2019 r. przy przyzwoleniu jakiejkolwiek władzy w Unii Europejskiej powstawały strefy wolne od żydów, od katolików od Polaków, od osób z niepełnosprawnościami, a powstają takie strefy. W 2019 r. w sercu Europy w Polsce wobec osób homoseksualnych takich stref w Polsce jest 87 i kolejne deklaracje padają na przyszłość. Więc UE zwraca na to uwagę bo umówiliśmy się na pewne wartości, umówiliśmy sie na pewne prawa i kiedy te wartości i te prawa nie są respektowane to trzeba reagować – odpowiedział Eurodeputowany Robert Biedroń

Nie przestrzegasz wartości i praw Uni to nie będziesz korzystał z ich pieniędzy. To oczywiste.

Parlament nie zmusi nikogo do mądrości nie zmusi tolerancji, natomiast tego typu przywołanie wymienionych z imienia państw członkowskich ma swoje ogromne znaczenie – powiedział Europoseł Cimoszewicz

Posłowie do Parlamentu Europejskiego wzywają Komisję Europejską do potępienia wszelkich publicznych aktów dyskryminacji osób LGBT+, w szczególności rozwoju tak zwanych “stref wolnych od LGBT” w Polsce. 

“Polskie samorządy, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT+ będą musiały się zatem liczyć z ryzykiem utraty dotacji unijnych. Przekaz jest jasny: w Europie nie ma miejsca na segregację społeczeństwa” – skomentował Robert Biedroń. 


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
Rysiek
4 lat temu

Patryk Jaki jest pisowcem, a PiS zawsze mówi na czarne że jest białe A na białe że czarne, to jest ich sposób przekonywania ludzi.