fbpx

Morawiecki w Częstochowie wybiera drogę ku silnej i pięknej Rzeczypospolitej.


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak co roku o tej porze w Częstochowie odbywa się Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja w Częstochowie na Jasne Górze. To już XXVIII religijna uroczystość.

Premier w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim pielgrzymom za przybycie na Jasna Górę i powiedział jeszcze –

– Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, o wolność, o wiarę”

– To jest miejsce niezwykłe, miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu, miejsce, gdzie przez wieki obrona polskości zrosła się z obroną chrześcijaństwa, obroną naszej kultury, naszej tradycji. Ta obrona nas ukształtowała. Owoców tej walki nie wolno nam dzisiaj porzucić – oświadczył Morawiecki.

“Spójrzmy na ten atak na Kościół” Musimy obronić. Jesteśmy dumni z tych naszych wielkich zmagań, one zawsze potwierdzały, że Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, o wolność, o wiarę i o chrześcijaństwo – podkreślił premier. Podziękował wszystkim zebranym, że “mają odwagę walczyć o Polskę, stawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami, bo taki dzisiaj jest czas, że to wymaga odwagi”.

– My w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę , drogę ku silnej, pięknej, wielkiej Rzeczypospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami. Nie możemy z niego zejść na manowce. Jest też droga poślednia, droga pusta, ponura, donikąd. Chcemy wszystkich tych, którzy są na takiej drodze przyłączyć do nas. Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem – Powiedział Morawiecki w Częstochowie

Oprócz Premiera w uroczystości wzięli jeszcze udział Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu, Paweł Mucha – vice Szef gabinetu Kancelarii Prezydenta, Mariusz Błaszczak – Minister Obrony, Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości , Joachim Brudziński – europoseł, oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych.

Całe wystąpienie Premiera Morawieckiego

Mateusz Morawiecki podczas XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper Zieliński
Kacper Zieliński
4 lat temu

To niezły morawiecki