fbpx

Rydzykowi jest za mało. ostro krytykuje rząd PiS. „Jaka ta to dobra zmiana?”


Subksrybuj nas na Google News

W sobotę rozpoczęła się XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Emerytowany biskup Frankowski wezwał do obrony rodziny, z kolei o. Tadeusz Rydzyk ostro skrytykował rząd PiS. – Jaka ta to dobra zmiana? – pytał o. Rydzyk.

Jak co roku w mszą świętą rozpoczęła się pielgrzymka fanów i sympatyków Radia Maryja. Jak zwykle na tej uroczystości jutro będzie gościła połowa rządu polskiego włącznie z Premierem Morawieckim. W dniu dzisiejszym na Inauguracji oprócz kazania Ks Frankowskiego nawołującego do pospolitego ruszenia (link poniżej) głos zabrał założyciel i dyrektor Radia Maryja Ojciec Tadeusz Rydzyk.

Ku zdziwieniu gości ojciec dyrektor krytykował tzw “dobrą zmianę’

– Jaka ta to dobra zmiana? Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale (ważny jest – red.) duch narodu (…). Owszem, jestem za tym co jest dobrego, ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć – powiedział o. Rydzyk.

– Co mi z tego, że pokrzyczycie tutaj; to trzeba w swojej wiosce, w swoim domu, w swoim mieście organizować się mądrze, naprawdę. Teraz wybory się zbliżają; nie wiem co będzie z tymi sprawami – dodawał. O. Rydzyk

Ponadto mówił m.in. o atakach na księży; zachęcał wiernych do przeczytania książki pt. „Pedofilią w Kościół”.

Wezwał również do wycofania się Polski z tzw. konwencji stambulskiej, co postulowała Konfederacja. 

 Konwencja stambulska jak nie będzie odwołana (…) to to co będzie? Będą wchodzić gorzej jak nóż w masło, takie nie w lodówce. A nie odwołali tego – to Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali – mówił duchowny.

– Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami. I o taką Polskę chodzi. Bo to jest wielki dramat – ten marksizm idzie bardzo mocno, również w Polsce – dodawał.

Dla wyjaśnienia “Konwencja Stambulska” to KONWENCJA RADY EUROPY O ZAPOBIEGANIU I ZWALCZANIU PRZEMOCY WOBEC KOBIET I PRZEMOCY DOMOWEJ. PDF

Konwencja tak jest krytykowana przez kościół dlatego że jego zdaniem przemyca ideologie gender. To jest który stwarza ramy dla prawnego przeciwdziałania wszelkim formom przemocy wobec kobiet na poziomie europejskim, a także zapobiegania, ścigania i likwidowania przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej. Konwencja zapewnia także specjalny mechanizm monitoringu, by zadbać o efektywne wdrożenie jej przepisów przez strony, które ją ratyfikowały

Ma być zastosowana do wszelkich form przemocy wobec kobiet, w tym przemocy domowej. Konwencja uznaje, że kobiety i dziewczęta są narażone na przemoc ze względu na płeć bardziej niż mężczyźni i chłopcy, ale ma być zastosowana do wszystkich ofiar przemocy domowej, niezależnie od płci. Strony Konwencji zobowiązują się m.in. do działań profilaktycznych, m.in. do tego, że podejmą konieczne działania zachęcające społeczeństwo, a w szczególności mężczyzn i chłopców, do aktywnego udziału w zapobieganiu wszelkim formom przemocy

Nie jest dla mnie zrozumiałe co złego kościół widzi w tym dokumencie. Czy kościół jest za biciem dzieci i żon ? Zmierzamy do średniowiecza.

Krytyka TVP – Kurskiego za emisję filmów uderzających w rodzinę.

– W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę, wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, geje i inni (…) Jaka to dobra zmiana? – pytał.

Średniowieczne rozmodlone państwo – plan kościoła na Polaków

Rząd PiS w rożne działalności Ks Rydzyka wpompował już setki milionów złotych. Rydzykowi ciągłe mało, na dodatek chce jeszcze większych zmian ustrojowych. Domaganie się wycofania z konwencji zabraniających przemocy wobec kobiet jest gruba przesadą. Polski kościół odbiega już daleko od tego czego oczekuje Papierz Franciszek. Nie przypominam sobie abym słyszał od niego takie żądania , które stawiają polscy kapłani jeden po drugim. Czas wyborów to dobry czas na zmiany.

Na Jasnej Górze księża modlą się za świętokradztwa, kpiny i bluźnierstwa, do których doszło w Polsce.” Może czas spojrzeć na siebie i przeprosić za pazerność, agresję i butę. Rydzyk i jego zapędy do podporządkowania sobie wszystkich budzi we mnie niesmak.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments