fbpx

Najnowszy sondaż. Pis bez większości w parlamencie.


1.6k
Subksrybuj nas na Google News
N

Najnowszy sondaż TVN24 nie daje większości do utworzenia rządów przez PiS. Zdaniem ekspertów to nie jest jeszcze rezultat afery hejtowania sędziów przez pracowników Zbigniewa Ziobry.

Najnowszy sondaż przeprowadzony był po aferze hejtowania w ministerstwie sprawiedliwości. Jednak zdaniem wielu ekspertów spadek ten może dotyczyć tylko afery Kuchcińskiego. Hejtowanie sędziów przez pracowników Zbigniewa Ziobry, nie zdążyło jeszcze zadziałać.

Formacja aktualnie rządząca może liczyć na poparcie 39 procent respondentów. To o 5 punktów procentowych mniej niż w badaniu z 13 sierpnia. Koalicja Obywatelska zyskuje – w najnowszym badaniu poparcie dla niej deklaruje 30 procent ankietowanych – podaje TVN24

Pełny sondaż przedstawiony w TVN24.pl Sondaż telefoniczny Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24 został zrealizowany 22 sierpnia 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 osób w wieku powyżej 18 lat.(http://www.tvn24.pl)

  • Pełne wyniki sondażu dla “Faktów”
  • TVN i TVN24: Prawo i Sprawiedliwość/Porozumienie/Solidarna Polska – 39 procent (spadek o 5 punktów procentowych w porównaniu do badania z 13 sierpnia)
  • Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) – 30 procent (wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego badania)
  • Lewica (SLD, Wiosna, Razem) – 11 procent (bez zmian)
  • Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15 – 6 procent (wzrost o 2 pp.) Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy) – 6 procent (wzrost o 1 pp.) Bezpartyjni Samorządowcy – 1 procent (bez zmian)
  • Nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem(-am) – 3 procent (spadek o 2 pp.) Odmowa odpowiedzi – 4 procent (wzrost o 1 pp.)

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.6k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
16
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments