fbpx

Nie damy się zastraszyć. Nawet 10 tys kary za spacer przed Sądem Najwyższym “Zachowałabym się tak samo”


975
Subksrybuj nas na Google News

Ewa Jedynasiak, wraz z koleżanką została wylegitymowana przez policję przed Sądem Najwyższym. Kobieta otrzymała karę w wysokości 10 tysięcy złotych od sanpiedu.

Sprawą zajmuje się rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Kobiety zostały wylegitymowane przed budynkiem Sądu Najwyższego. Miały zasłonięte twarze maseczkami, oraz na założone rękawiczki jednorazowe. Twierdzą, że chciały zaprotestować przeciwko temu co rząd robi z Sądem Najwyższym. Pani Ewa w ręku trzymała Konstytucję.

Zdaniem Policji obie Panie uczestniczyły w zgromadzeniu, zostały wylegitymowane, dostały mandaty po 500 zł, których kobiety nie przyjęły. Za za kilka dni przyszło do nich pismo od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z wezwaniem do zapłaty 10 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie odległości dwóch metrów.

Rzecznik Praw Obywatelskich zgłasza swój udział w postępowaniu administracyjnym z mojego odwołania – oświadczyła Pani Ewa.

Czytaj także: Została zapakowana do suki, choć nie złamała żadnego prawa.

– Jest to decyzja bardzo dziwna. Panowie policjanci bezpodstawnie nas zatrzymali. Nie zmierzyli odległości, widzieli wszystko – jak byłyśmy ubrane, że nikogo nie było na placu. Tak że mam taką nadzieję, że to wszystko zostanie wyjaśnione. Nikt mnie o nic nie pytał, nikt mnie nie przesłuchiwał, nikt ze mną nie rozmawiał – dodała kobieta.

Nie damy się zastraszyć

Zapytana czy postąpiła by tak samo – odpowiedział że jedynym jej błędem było nie zapisanie nazwiska Policjanta i dodała –

– Uważam, że zachowałabym się tak samo. Szłabym z koleżanką z konstytucją w ręku – oświadczył kobieta


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

975

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments