fbpx

Niebywałe! Trump wysyłał zastraszające świadka tweety w czasie jego przesłuchania o usuniecie z urzędu prezydenta. „Niewinni ludzie po prostu tego nie robią”.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

czasie przesłuchania Trumpa stała się rzecz niesłychana. Prezydent wysyłał tweety z groźbami do przesłuchiwanego własnie świadka. Marie Yovanovitch zeznawała przed komisją w sprawie o usunięcie Trumpa z urzędu.

Przypomnijmy jak zaczęły się kłopoty .Donalda Trumpa. Dochodzenie w sprawie o wniesienie oskarżenia przeciwko Donaldowi Trumpowi zaczęło się po ujawnieniu, że prezydent USA wywierał presję na Wołodymyra Zełenskiego. Pomoc wojskowa Ukrainie w rejonie Donbasu została wstrzymana do czasu, gdy prezydent Ukrainy nie ogłosi publicznie śledztwa w sprawie byłego wiceprezydenta USA i oponenta Trumpa w wyborach prezydenckich w 2020 r. – Joe Bidena oraz jego syna Huntera.W sprawę zamieszany jest także osobisty prawnik Trumpa – Rudy Giuliani, a także Gordon Sondland (ambasador USA przy UE), Kurt Volker (specjalny przedstawiciel USA ds. negocjacji na Ukrainie w latach 2017–2019), Lev Parnas i Igor Fruman (współpracownicy Giulianiego). Pomogli prawnikowi w poszukiwaniach na Ukrainie informacji kompromitujących przeciwników politycznych Trumpa.

W rezultacie spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, wszczęła 24 września 2019 r. śledztwo w sprawie impeachmentu

Pelosi oskarża Trumpa o przekupstwo polityczne w toku dochodzenia w sprawie impeachmentu.

Dochodzenie ma wykazać, naraził bezpieczeństwo narodowe USA ,nadużywając władzy  wreszcie  czy można  wtym wypadku mówić  o przekupstwie politycznym.

„Łapówką jest udzielenie lub wstrzymanie pomocy wojskowej w zamian za publiczne oświadczenie o fałszywym dochodzeniu w sprawie wyborów. To przekupstwo”,

Juli Briskman ponownie pokazała Trumpowi środkowy palec !!! Trump Traci w sondażach.

powiedziała Pelosi, , na konferencji prasowej w czwartek, dzień po pierwszym publicznym przesłuchaniu w śledztwie w sprawie impeachmentu ogłosiła we wrześniu.

Demokraci sprawdzają, czy republikański prezydent nadużył swojej władzy, wstrzymując 391 mln USD amerykańskiej pomocy na rzecz bezpieczeństwa dla Ukrainy, aby wywierać presję na Kijów, by przeprowadził dwa dochodzenia, które przyniosłyby mu korzyści polityczne.

Pieniądze, zatwierdzone przez Kongres, aby pomóc sojusznikowi USA w zwalczaniu wspieranych przez Rosję separatystów we wschodniej części kraju, zostały później przekazane Ukrainie.

Trump zaprzeczył wszelkim zarzutom.

Zeznania Williama Taylora, pełniącego obowiązki ambasadora USA na Ukrainie okazują się być przełomowe. To co dotąd było podejrzeniem staje się faktem..

„Zacząłem się niepokoić, bo te nieformalne kontakty polityczne mocno odbiegały od oficjalnych celów polityki zagranicznej USA w stosunku do Ukrainy”

Trump wystrychnął Polskę na “dudka”. Sorry. Nie mam kasy.

 – powiedział Taylor, dyplomata z wieloletnim doświadczeniem.

Ambasador Taylor przedstawił nowy dowód, który zaskoczył niektórych.

Taylor powiedział, że członek jego personelu usłyszał telefon 26 lipca między Trumpem a ambasadorem USA przy Gordonie Sondland w UE,

w którym Trump zapytał o postępy w doprowadzeniu Ukraińców do rozpoczęcia śledztwa, które chciał, aby Zelenskyy wszczął.

Coś za Coś

„Te zeznania, wraz z oświadczeniami innych dyplomatów oraz pierwszego informatora, wiele wyjaśniły w obecnym dochodzeniu. Nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, czy to było quid pro quo (coś za coś)”

 – pisze magazyn „New Yorker”.

poza Williamem Taylorem jedną z centralnych  postaci w procesie jest była ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch

Była ambasador USA Yovanovitch zeznaje w sprawie o impeachment

Marie Yovanovitch, odwołana przez Trumpa ze stanowiska, pojawia się na drugim publicznym przesłuchaniu w sprawie śledztwa w sprawie impeachmentu.Była ambasador USA na Ukrainie ,  na sesji otwartej,  powiedziała ,że stała się celem kampanii oszczerstw politycznych prowadzonej przez osobistego prawnika Trumpa Rudy’ego Giulianiego i została odwołana przez Trumpa.

Dlaczego prezydent chciał ją odwołać ? Yovanovitch była przeszkodą w  brudnej grze Trumpa .

Marie Yovanovitch  walczyła z korupcją na Ukrainie. Jej działania  sprawiły, iż osoby współpracujące z Rudym Giulianim “czuły się finansowo zagrożone”więc Trump, za namową  Giulianiego, usunął ją ze stanowiska na początku tego roku.

Demokraci twierdzą, że Yovanovitch została odołana z powrotem do Waszyngtonu, aby utorować drogę sojusznikom Trumpa, aby przekonali Ukrainę do przeprowadzenia prób korupcyjnych wobec demokratycznego kandydata na prezydenta Joe Bidena i jego syna Huntera, który był członkiem zarządu ukraińskiej firmy energetycznej.

Yovanovitch powiedziała, że jej usunięcie podważyło zaufanie do korpusu dyplomatycznego USA.

Tym razem już oficjalnie: USA chcą dostępu do polskiej miedzi i srebra. Program Zasoby za Przyjaźń?

„Nie miała innego celu niż realizacja naszych celów polityki zagranicznej” – powiedziała. „Nadal trudno mi zrozumieć, że interesy prywatne były w stanie podważyć interesy USA w ten sposób”.

Atak Trumpa na Yovanovitch podczas przesłuchania .

Podczas piątkowego przesłuchania  prezydent Trump pisał na Tweeterze

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1195356198347956224

“Gdziekolwiek pojechała Yovanovitch, działo się źle. Zaczęła w Somalii i jak to poszło? Potem szybko przenieśmu sięna Ukrainę, gdzie nowy ukraiński prezydent mówił o niej źle w mojej drugiej rozmowie telefonicznej z nim. Absolutnym prawem Prezydenta USA jest mianowanie ambasadorów”.

Nowa strategia Trumpa . Zastraszanie świadka, podczas zeznań.

Wpis Trumpa  na Tweeterze oublikowany podczas przesłuchania dyplomatki ujawnił szef komisji .

 – Podczas gdy my siedzimy tutaj, składając zeznania, prezydent atakuje panią na Twitterze. Chcę dać pani możliwość odniesienia się do jednego z tych tweetów – 

zwrócił się do Yovanovitch.

W najbardziej dramatycznym momencie przesłuchań w sprawie impeachmentu, które rozpoczęły się w środę, Adam Schiff, demokrata przewodniczący rozprawie w Komisji Wywiadu, poprosił Yovanovitch o reakcję na tweet. Powiedziała, że to „bardzo onieśmiela”.

„Nie mogę rozmawiać z tym, co prezydent robi, ale myślę, że efektem jest zastraszanie” – powiedziała.

Schiff odpowiedział: 

„Cóż, chcę cię poinformować, że niektórzy z nas traktują zastraszanie bardzo, bardzo poważnie”.

Następnie przedstawiciel komisji demokratycznej Eric Swalwell, członek komitetu, powiedział dziennikarzom, że atak Trumpa można rozważyć pod kątem oddzielnego artykułu o oskarżeniu Trumpa o utrudnianie śledztwa.

Słowacy kpią z Trumpa. Na życzenie pokazuje ostre kły. Mieszkańcy chcą spalenia rzeźby na Halloween.

„To dowód na utrudnianie dochodzenia : zastraszanie, manipulowanie zeznaniami świadka. Ale tak naprawdę chodzi o poczucie winy, jego wiedzę o tym, co zrobił” – powiedział Swalwell.

„Niewinni ludzie po prostu tego nie robią”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments