fbpx

Nowy Marszałek Senatu wezwie Banasia na dywanik . Sugeruje dużą aktywność komisji senackich. Tego Pis nie przewidział.


2.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
P

oważnie rozważamy wezwanie szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia przed senacką komisję – powiedział w środę nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej.

– Rozważamy to całkiem poważnie – powiedział dziennikarzom Grodzki. Zasugerował jeszcze, że komisje senackie mają spore uprawnienia, więc możemy się spodziewać kolejnych inicjatyw.

– Senackie komisje mają, oprócz tego, że nie mogą powoływać komisji śledczej, niemal takie same uprawnienia jak komisje sejmowe. Rozważamy to całkiem poważnie – powiedział dziennikarzom Grodzki.

To senat zatwierdza powołanie Szefa Najwyższej Izby Kontroli. W sejmie głosowanie wylądowało tak – Za kandydaturą Banasia na szefa NIK głosowało 60 senatorów, przeciw było 12, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wcześniej w Sejmie poparło go 234 posłów, a za kandydatem PO-KO, posłem Borysem Budką – głosowało 135 posłów.

Pancerny Marian obecny szef NIK pojawił się na inauguracyjnym posiedzeniu. Nie było przy nim widać grupki polityków PiS jak to bywało poprzednio. Wręcz przeciwnie Pancerny Marian tym razem pojawił się i znikał w różnych miejscach sejmu, poruszając się głownie korytarzami wyłączonymi z publicznego dostępu.

Kamienica, oświadczenia i sprawa wyłudzeń VAT

Kontrowersje wokół Mariana Banasia dotyczą kamienicy w Krakowie, której były minister finansów miał być właścicielem, a w której prowadzono pokoje na godziny. Według reportażu TVN, Banaś zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy, mowa była także o powiązaniach obecnego szefa NIK ze stręczycielami.

Oświadczenia majątkowe

16 października CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Banasia, a szef NIK miał siedem dni na odniesienie się do jej wyników. Nie ujawniono zastrzeżeń, jakie biuro miało mieć do Banasia.

Mafia Vat w ministerstwie finansów

W sprawie mafia wyłudzającej VAT w ministerstwie finansów pod bokiem Mariana Banasia toczy się jeszcze śledztwo. Dotąd zarzuty usłyszało 15 osób, w tym dwóch podwładnych Mariana Banasia, gdy ten pracował w MF, i szef jednego z największych w kraju urzędów skarbowych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
8
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments