fbpx

Z parafii w Łapanowie zniknęło 70 tys zł. Parafianie zawiadomili prokuraturę.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

ierni z łapanowskiej parafii zawiadomili prokuraturę, wymieniając przy tym nazwisko podejrzanego. Jednocześnie narasta konflikt między parafianami i nowym proboszczem. 

Portal mojlapanow.pl śledził sprawę od jakiegoś już czasu. Parafianie wcześniej zgłaszali nieprawidłowości. Konflikt z nowym proboszczem trwa. Parafianie zdecydowali się anonimowo, ale przy zachowaniu wszelkich procedur zgłosić nieprawidłowości w parafii do prokuratury.

W zawiadomieniu parafianie piszą o o popełnieniu przestępstwa. Zarzucają osobie wymienionej z nazwiska, że ta przywłaszczyła sobie 70 tys. zł, które stanowiły własność parafii w Łapanowie.

„w okresie od 14 lipca 2019 roku do 30 października 2019 wydał środki pieniężne w kwocie ponad 70 tys. zł jakie były zgromadzone na rachunku bankowym w KBS Łapanów należącym do wspólnego mienia parafialnego”.

Parafianie w zawiadomieniu informują, że pieniędzmi spłacano prywatne zobowiązania, a te fundusze były już przeznaczone na zaplanowane wydatki związane z remontami kościoła.

Redakcji mojlapanow nie udało się do tej pory skontaktować z proboszczem. Nikt nie widział go już od kilku dni.

Żródło mojlapanow.pl

Parafia Łapanów to dwa kościoły.

Kościół Parafialny wybudowany w latach 1977-1986 konsekrowany w 2001r, oraz Kościół zabytkowy św Bartłomieja Apostoła wybudowany w 1529r. W parafii mieszka 4150 osób


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments