fbpx

Odmówił korupcyjnej propozycji PiS, teraz Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu. Warto być przyzwoitym


6.4k
Subksrybuj nas na Google News
S

enator Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na marszałka Senatu. Takie ustalenie miało zapaść wczoraj wieczorem podczas spotkania liderów PO, PSL i Lewicy – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

W niedawnych wyborach PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa.

Tomasz Grodzki W obecnych wyborach zdobył niemal 150 tys. głosów. To jet ten senator który jako jeden z pierwszych ujawnił, że dostał propozycję objęcia resortu zdrowia z rządzie PiS.

– 150 tysięcy ludzi zaszczyciło mnie swoim głosem i wysłało mnie do Senatu z pewną misją i w moich kanonach przyzwoitości nie mieści się w ogóle myśl o tym, że mógłbym tych ludzi zdradzić. Nie mógłbym spojrzeć sobie w lustro, tak że nie ma o tym najmniejszej mowy – opowiadał w swoim czasie Grodzki o korupcyjnej propozycji z PiS.

Propozycje PiS dla senatorów coraz wyższe. “Nie mógłbym spojrzeć w lustro” Nie każdego da się kupić.

Grodzki, to nie tylko wybitnej klasy specjalista, nie tylko świetny naukowiec, ale także lekarz, który potrafi pracować z pacjentem, który rozumie pacjenta i doskonale wie, jak zreformować służbę zdrowia. Jestem bardzo dumna, że pan profesor przyjął moje zaproszenie – mówiła wówczas Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na premiera. 

Wicemarszałkowie

Lewica chce zaproponować Gabrielę Morawską-Stanecką, PSL prawdopodobnie zaproponuje Filipa Libickiego, z PO Bogdan Borusewicz lub Zygmunt Frankiewicz. Jedno miejsce w prezydium Senatu ma przypaść PiS-owi.

wicemarszałków Senatu, to Lewica chce zaproponować Gabrielę Morawską-Stanecką – senator z Katowic,

Grodzki “sroce z pod .. nie wypadł”

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (1977) oraz Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (1983). Na tej samej uczelni uzyskiwał stopnie naukowe doktora w 1991 (na podstawie pracy pt. Ocena wpływu całkowitego wycięcia opłucnej ściennej na czynność wentylacyjną z powodu nawrotowej odmy samoistnej) i doktora habilitowanego w 2003 (w oparciu o rozprawę zatytułowaną Ocena wybranych parametrów czynności układu oddechowego po operacji wycięcia płata w porównaniu do wycięcia segmentu płucnego z zastosowaniem badań radioizotopowych).

Kolejny ,,skok na kasę” Plan PiS: Powstanie Ministerstwo Zasobów Narodowych. Pokieruje nim prawdopodobnie Jacek Sasin

W wyborach samorządowych w 2006, 2010 i 2014 z listy Platformy Obywatelskiej (do której przystąpił) był wybierany na radnego szczecińskiej rady miejskiej. W 2014 kandydował do Parlamentu Europejskiego i zdobył 26 863 głosy, nie uzyskując mandatu.

W wyborach w 2015 wystartował do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 97. Uzyskał mandat senatora IX kadencji, otrzymując 69 887 głosów.

Kochany Panie Antoni. – pisze Roman Giertych. “Czekałem, czekałem i się doczekałem… To jest twoja ostatnia szansa”

We wrześniu 2019 Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła go kandydatem Koalicji Obywatelskiej na ministra zdrowia po ewentualnej wygranej w wyborach parlamentarnych zarządzonych na ten sam rok. W wyborach w tym samym roku uzyskał senacką reelekcję, zdobywając 149 245 głosów.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6.4k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments