fbpx

Opozycja ,,dała ciała” : 204 : 195. Schetyna:,, Winni są Budka i Kosiniak-Kamysz”


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu PiS ws. zmian w sądownictwie. Na Konwencie Seniorów zgłoszono sprzeciw wobec uzupełnienia porządku obrad o ten projekt, ale w głosowaniu większość sejmowa zdecydowała, że Izba zajmie się projektem.Posłowie opozycji mieli szansę zablokować “ustawę kagańcową”. Wystarczyłoby, żeby stawili się w Sejmie.

Głosowało 394 posłów, za uzupełnieniem porządku obrad było 201, przeciw 193, nikt nie wstrzymał się od głosu. Udziału w głosowaniu nie wzięło 66 posłów, w tym 34 z PiS, 11 z Koalicji Obywatelskiej, 12 z Lewicy, 7 z PSL-Kukiz15 oraz 2 z Konfederacji.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przyznaje, że “opozycja zawiodła” podczas głosowania ws. reformy sądownictwa, na którym nie pojawiło się prawie 30 jej członków. Tę porażkę zrzuca na karb braku doświadczenia szefów klubów parlamentarnych PO i PSL.

. “Opozycja zawiodła, przepraszam we własnym imieniu i nas wszystkich” – 

powiedział. Ocenił, że powodem były “małe doświadczenie i brak zrozumienia, jak ważne to jest głosowanie”.

Zapewnił, że “wszystkie głosowania są ważne, bo dystans (między PiS a opozycją) nie jest duży”. “Pełna mobilizacja jest ważna, szczególnie przy takich sprawach jak ta ustawa, dotycząca sądów” – podkreślił szef Platformy.

“Borys Budka, kolega (Krzysztof Gawkowski), ale też (Władysław) Kosiniak-Kamysz. To szefowie klubów, którzy nie poradzili sobie z taką odpowiedzialnością” 

– zaznaczył Schetyna.-na antenie Polsat News.

Szef PO podkreśla, że kwestia głosowania zostanie przedyskutowana podczas jutrzejszego krajowego zarządu partii.

 – Chcemy stworzyć konstrukcję, która pomoże nam współpracować z partiami opozycji i trzymać dyscyplinę partyjną – zadeklarował. – Współpraca i zaufanie między liderami są niezbędne. W Senacie współpracujemy dobrze. Jeżeli są odpowiedni ludzie, tacy jak Tomasz Grodzki, to wygrywamy głosowania

 – dodał.

 Na swoją obronę dodał również, że to PSL był partią opozycji, której najwyższy odsetek posłów nie stawił się w Sejmie na czas.

Schetyna zdaje sobie również sprawę, że opozycja zawiodła swoich zwolenników.

 – Dziesiątki tysięcy protestujących liczyło wczoraj opozycję. To bardzo mocna żółta kartka dla nas. Przyjmujemy krytykę, ale niech rzuci kamieniem ten, kto jest bez winy –

 oświadczył.

Zapowiedział, że po ewentualnym uchwaleniu nowelizacji ustawy sądowej autorstwa PiS zostanie ona naprawiona w Senacie.

 “W Senacie będziemy naprawiać tę ustawę, będziemy zgłaszać także ustawę własną o KRS, to będzie jeszcze w tym roku. Będziemy mieli inicjatywę broniącą niezawisłości sądów i niezależności sędziów” 

– podkreślił lider PO.

Schetyna nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy będzie się ubiegał o fotel przewodniczącego Platformy

 – Nie lubię falstartów, startuję wtedy, kiedy wyścig zaczyna się naprawdę. (…) Muszę mieć do tego dystans, jestem namawiany do kandydowania, ale decyzję podejmę sam. Wiem w jakim stanie otrzymałem partię, ile czasu nam zajęło uzyskanie 27 proc. Chcę, żeby wszyscy o tym pamiętali – 

Małgorzata Kidawa-Błońska ocenia w programie „Gość Radia ZET”, że Platformie Obywatelskiej potrzebna jest zmiana lidera. Kandydatka PO na prezydenta nie deklaruje jednak, kogo by poparła. –

 Chciałabym wiedzieć, że w partii jest mobilizacja i mam wsparcie w zapleczu – 

mówi w rozmowie z Beatą Lubecką.

Platformie na pewno potrzebna jest zmiana i jestem o tym przekonana.

Lider PO odniósł się także do wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która otwarcie przyznała, że jej partia “potrzebuje zmiany lidera”.

 – Nie spodziewałem się tych słów, ale nie żałuję że postawiłem na Małgorzatę Kidawę-Błońską w prawyborach. Cieszę się, że wygrała i zrobię wszystko, by została prezydentem – 

zapewniał.

Internauci nie zostawiają  na opozycji ,,suchej nitki”

Kopacz przez nieobecność ratuje Ziobrę, dzisiaj przez nieobecność posłowie opozycji ratują ustawę “kagańcową”……o co tu chodzi????? ktoś to rozumie?????? Najpierw (wczoraj) wyprowadzają ludzi na ulice, a na drugi dzień mają ich w głębokim poważaniu!!!!!! A Napieralski wyjeżdża za granicę na urlop….

Bierzcie przykład z PiS i samego prezesa. zagłosują choćby się mieli doczołgać do ław sejmowych! Nie dziwcie się że ludzie nie chcą na was głosować po czymś takim “nieroby i leniwce”!

Gdzie byli państwo posłowie, gdy miało miejsce najważniejsze, jak dotąd, głosowanie w tej kadencji Sejmu ws. skreślenia z porządku obrad ustawy kagańcowej? Jaja sobie robicie?! Warto ich tutaj zawołać i zapytać, bo to jest jakiś skandal


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments