fbpx

Owsiak o morderstwie 10-letniej Kristiny. Jego słowa mogą się nie spodobać


Subksrybuj nas na Google News

Kristina wciąż pojawia się na pierwszych stronach gazet, a na temat jej morderstwa zabiera głos coraz więcej znanych osób. Wypowiedzi są mnie lub bardziej kontrowersyjne, jednak w zdecydowana większość prezentuje podobne poglądy. Właśnie poznaliśmy zdanie Owsiaka, które może wywołać spore poruszenie wśród Polaków.

Kristina została pochowana w ubiegłą sobotę. Do tamtego momentu mówiono jedynie o sekcji zwłok, kolejnych dowodach w sprawie oraz samym pogrzebie. Ostatnie pożegnanie już się odbyło i obecnie głównym tematem w tej sprawie jest sam podejrzany Jakub A. Opinii na jego temat jest wiele, jednak żadna nie była tak szokująca, jak ta, którą przedstawił prezes fundacji WOŚP. Nie każdy się z nim zgodzi.

10-letnia Kristina zamordowana. RPO o oskarżonym 

Niedawno Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zabrał głos w sprawie zatrzymania Jakuba A. Jego zdaniem, zostały zastosowane zbyt radykalne czynności, które w jego opinii były zbędne. RPO ma między innymi na myśli: użycie kajdanek zespolonych, wyprowadzenie 22-latka w bieliźnie i koszulce, bez obuwia oraz użycie zbyt dużej siły, która była jedynie manifestacją “siły państwa wobec jednostki”. Zwrócił również uwagę na fakt, że Jakub A. nie miał początkowo obrońcy.

Szokujące słowa Jerzego Owsiaka o mordercy dziewczynki 

Do słów Bodnara odniósł się również Jurek Owsiak

Chciałbym bardzo podziękować Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi za jego stanowisko w sprawie zatrzymania osoby podejrzanej o bestialskie morderstwo popełnione na 10-latce. Tym samym Rzecznik Praw Obywatelskich przypomniał nam, obywatelom, że profesjonalne służby, urzędnicy państwowi, a także – choć tego nie wymienił, ale w moim przeświadczeniu mógłby śmiało to zrobić – media powinny być wyczulone na fakt przekraczania wielu granic, z tą najważniejszą, mówiącą o poszanowaniu niezbywalnej godności człowieka – napisał na Facebooku szef WOŚP.

W dalszej części Jurek Owsiak wypowiedział słowa, która najprawdopodobniej nie znajdą akceptacji w opinii publicznej. Jego zdaniem Jakub A. wciąż powinien być uznawany i określany jako niewinny:

– Doszło do zbrodni, a osoba zatrzymana, nawet jeśli ma postawione zarzuty, uznawana powinna być za niewinną, dopóki o tej winie nie zdecyduje sąd. A to, bez względu na ogromny tragizm sytuacji, potworność zbrodni i nasze ludzkie wzburzenie, nie może pozwalać na przekraczanie prawa przez tych, którzy stoją na jego straży. Dzisiaj na temat podejrzanego wiemy dużo, dużo więcej, ale tej wiedzy nie mieliśmy w momencie kiedy pokazano nam, jak z udziałem przeogromnej siły aparatu policyjnego doprowadzano tego człowieka do prokuratora. Można to było zrobić inaczej, absolutnie proporcjonalnie do zagrożenia, jakie człowiek ten stanowił – dodał. 

czytaj dalej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
5 lat temu

Ale pierdoły. Przecież Owsiak nie mówił o morderstwie czy ofierze, tylko o potraktowaniu podejrzanego.