fbpx

Samobójstwo zakonnika. “Strzelił do siebie z broni”


207
Subksrybuj nas na Google News

“24 czerwca 2019 r. w tragicznych okolicznościach odszedł do Pana o. Piotr Matejski” – czytamy w oświadczeniu zakonu jezuitów. Duchowny z Nowego Sącza popełnił samobójstwo w klasztorze Ojców Jezuitów. Dokonał tego za pomocą broni palnej, którą posiadał legalnie.

Trwa ustalanie przyczyn samobójstwa duchownego

Jak napisał w oświadczeniu prowincjał zakonu jezuitów Jakub Kołacz, ojciec Matejski odebrał sobie życie w poniedziałek wczesnym popołudniem. “Ta tragiczna wiadomość jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Przyjęliśmy ją z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem” – czytamy.

“Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z Nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny” – pisze dalej ojciec Jakub Kołacz.

Jak wyjaśnia, na dziś nieznane są motywy samobójstwa zakonnika. Ojciec Matejski był nauczycielem historii w liceum i gimnazjum i duszpasterzem dzieci. Według jego współbraci zostawił dwa listy pożegnalne. Jeden do władz zakonnych, drugi do rodziny.

Źródło: onet.pl, jezuici.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

207

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments