fbpx

Prezydent Duda w Krotoszynie. Byliśmy bezczelnie okradani i pozwalano na to. Polska to nie montownia Europy ! 500+ to zmieni.


Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Duda na spotkaniu z mieszkańcami Krotoszyna. Zachwalał programy socjalne wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, oraz zlikwidowanie luki VAT.

“Kilkadziesiąt miliardów rocznie udaje się uratować rocznie z tego tytułu. Dlatego, że wprowadzono dokładnie kilka mądrych zmian w przepisach. Co się działo do tej pory z tymi pieniędzmi. To były nasze pieniądze, na wszystkich. To my jako końcowi konsumenci idąc do sklepu płacimy ten podatek VAT. … Ktoś je kradł. Po prostu byliśmy bezczelnie okradani i pozwalano, na to, żeby nas bezczelnie okradano. To się skończyło”

W nawiązaniu do Rodzina 500+, Polska musi wyrwać się z pułapki średniego dochodu, po to żebyśmy nie byli tylko montownią bogatych krajów zachodu Europy”

On pomaga ludziom uwierzyć we własne siły. On wspiera rodzinę. On daje możliwość: popatrzcie spokojniej, są pieniądze. Nie musicie się martwić, jeżeli nawet tak się zdarzy, że stracicie pracę, spokojnie poszukajcie nowej. Bo państwo was wspiera, państwo was chroni. Bo to co wypracowujecie, wraca do was– mówił Duda. To nie są pieniądze dla biednych. To są pieniądze dla każdej rodziny, która wychowuje dzieci. To jest podziękowanie ze strony polskiego państwa i to jest wkład polskiego państwa w wychowanie dzieci– powiedział Prezydent

Kiedy będą aresztowani ci złodzieje z ….. ?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, szuka już czwarty rok złodziei pieniędzy z VATu. Nic nie wskazuje na to, aby zwiększyła się liczba wyroków dla osób, które Vat próbują wyłudzić.

Luka vat w Polsce na tle Europy wg Ministerstwa finansów

– Polska za rządów PO z poniżej średniej weszła na wielokrotnie powyżej średniej, za rządów PiSu z powrotem zeszła poniżej średniej – mówił na antenie TVN24 przewodniczący Horała. 

.

Tymczasem dane z Polskiego Instytutu Ekonomicznego nie są tak różowe, jak mówią często politycy.

Wzrost z tytułu przychodów z Vat nie był tylko efektem zmniejszenia luki vat, ale też wzrostem PKB. Niesyty na wykresach widać wyhamowania wpływów z tego tytułu. Wykresy opracowane na podstawie danych z Ministerstwa Finansów

Strona 21 z 3/2019 POLICY PAPER Polski Instytut Ekonomiczny Krótka Historia Vat w Polsce

Film amatorski, przyjazd kolumny Prezydenta Dudy


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
4 lat temu

“Prezent od państwa” – państwo, kurde nie ma SWOICH pieniędzy. Rozdaje nasze podatki. Tylko, co będzie, jak już nie będzie skąd brać?

Kris
Kris
4 lat temu

TO SIE BŁAZEN WYSILIŁ