fbpx

“Państwo psujecie. I żadne zasługi czy intencje tego nie zmienią.” Dziennikarze dobrej zmiany – zmieniają front.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

iotr Zaręba który, jeszcze w 2017 r wygłaszał pochwalne mowy na cześć Kaczyńskiego, gdy ten dostawał od W Sieci nagrodę „Człowieka Wolności” dziś nie ma wyboru, jeśli che być uczciwym.

Dziennikarz poddaje w wątpliwość aby Ziobro tak twardo trzymający władzę w ministerstwie, nie wiedział co robi jego jeden z najbardziej zaufanych pracowników. Wpis “Przekażę szefowi, niech też się ucieszy” trudno inaczej interpretować słowa wiceministra. Kto może być szefem zastępcy ministra odpowie większość dzieci.

Dziennikarz pisze o wojnie trolli po obu stronach, z tym, że przewagę zazwyczaj otrzymują trolle rządowi. Przypomina największe akcje hejetowania w tym ;

  • Hejt nauczycieli w czasie ich strajku
  • Otwarty Hejt sądów w kampanii billboardowej

Nie ma wątpliwości że trolle muszą mieć pomoc, ponieważ wyciągają brudy z życia prywatnego, dochodów, majątku, żonach, dzieciach i kochankach. Nie zapominajmy o wpisie który ujawnił Onet „za czynienie dobra nie zamykamy”, co w domyśle znaczy że, można pisać co się chce i nie być pociągniętym za to do odpowiedzialności.

Coraz więcej afer wokół ministerstwa sprawiedliwości.

  • Seria samobójstw w więzieniach, w tym śmierć Dawida Kosteckiego która, budzi w tej chwili największy niepokój.
  • Listy podpisów poparcia dla kandydatów na sędziów KRS, brak ich publikacji, do tego oświadczenia niektórych sędziów w sprawie pisemnego wycofania swojego poparcia w regulaminowym terminie. Te fakty świadczą albo o wielkim bałaganie albo, wręcz o ukrywaniu braku mandatu do sprawowania swoich funkcji przez niektórych sędziów w nowej KRS.

“Samobójstwo” Kosteckiego. Coraz więcej kręcenia. Brak światła. Oddziałowy i wychowawca od feralnego 2-go sierpnia nagle się rozchorowali.

Do tego niespotykany brak energii Ministra Ziobry aby wyjaśnić sprawę afery podkarpackiej która, zatacza coraz większe kręgi i może okazać się największą aferą w historii Polski.

“Na taśmach jest Kuchciński z 14-letnią dziewczyną”. Agent zeznaje a w PiS cisza jakby “nic się nie stało”

Dziennikarz w kontekście ewentualnej sprawy przeciwko ministrowi sprawiedliwości przywołuje rozwiązanie obowiązujące w USA. Władzy też trzeba patrzeć na ręce, ale w aktualnym systemie przyjętym przez pis, to władza zleca i kontroluje wszystko.

Przykładowo w USA prokurator generalny jest przełożonym wszystkich prokuratorów federalnych. Ale w przypadku dochodzeń niewygodnych dla rządzących powołuje się specjalnych oskarżycieli wyłączonych z normalnego systemu. Taki model gwarantuje przynajmniej nadzieję na obiektywizm. Polska prokuratura jest skazana na pełną dyspozycyjność. A Ziobro nie ma skrupułów, aby dochodzić w tej sprawie do ściany – pisze Piotr Zaręba w Polskatimes.pl

Polityczne układanki i układy

W niejednym źródle możemy przeczytać że premier Morawiecki i Zbigniew Ziobro nie darzą się sympatią. Morawiecki sam się zaszachował wchodząc w tak skomplikowany układ z którego, każde wyjście może się odbić czkawką na całej rządzącej prawicy. Ziobro stoi na czele jednego z koalicjantka PiS czyli Solidarnej Polski, która cieszy się dużym poparciem kościoła. Top pierwsza kwestia, druga odwołanie Ziobry świadczyłoby o przyznaniu że, tak zwana reforma sądownictwa legła w gruzach.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments