fbpx

Parafianie chcieli wywieźć na taczce księdza Tadeusza. Interweniowała policja [VIDEO]


1 comment, 1 Udostępnienie

Parafianie z Jaworzna postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec osoby księdza Tadeusza. Po niedzielnej mszy św. doszło do buntu wiernych, którzy chcieli wywieźć duchownego na taczce. Atmosfera była na tyle gorąca, że interweniowała policja.

Wydarzenia w Jaworznie przypominały sceny z filmu. Portal klobucka.pl opublikował na Facebooku wideo, na którym widać przebieg całej sytuacji. 3 lipca po niedzielnej mszy świętej pod kościołem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej doszło do buntu wiernych. Parafianie postanowili zaprotestować przeciwko jednemu z księży. Jeden z nich zabrał nawet ze sobą taczkę.

Atmosfera pod kościółkiem była bardzo napięta. Na terenie parafii zebrał się tłum mieszkańców, którzy chcieli wywieźć duchownego na taczce. Duchowny poczuł zagrożenie ze strony wiernych, dlatego na miejscu interweniowała policja, która stanęła w jego obronie. Gdyby nie obecność funkcjonariuszy, mogłoby dojść tam do rękoczynów.

Wierni chcieli siłą usunąć księdza Tadeusza z parafii

Według wiernych, z którymi udało się porozmawiać portalowi Kłobucka, kapłan ma mieć na sumieniu wiele grzechów. Przede wszystkim parafianie mają czuć do niego żal po tym, jak poprowadził jeden z pogrzebów. Ksiądz na mszy żałobnej wypowiadał się źle na temat 25-latka, który zginął porażony prądem.

Rodzina zmarłego miała dość księdza

Rodzina zmarłego miała być zdruzgotana zachowaniem księdza. Niestety niedługo później rodzice musieli pochować drugiego syna. Będąc w konflikcie z kapłanem, zdecydowali się jednak na zorganizowanie świeckiej uroczystości. Jak wynika z informacji dziennikarzy klobucka.pl, była to już kolejna sytuacja, w której parafianie unikali księdza bądź nie byli w stanie dojść z nim do porozumienia.

Na szczęście pod kościołem w Jaworznie nie doszło do zamieszek. Odbyła się już rozmowa części wiernych wraz z radą parafialną i księdzem. Wierni chcą odwołania duchownego, jednak nie wiadomo, jaki będzie finał sprawy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kłopotliwy urzędnik państwowy
Kłopotliwy urzędnik państwowy
1 miesiąc temu

Problemem w polskim życiu społecznym staje się brak reform kościoła lub brak jego likwidacji jeśli takich reform nie będzie. Kościół nie finansuje policji i nie moze ona w pełni decydować jedynie w ramach porządku publicznego. Sprawa powinna trafić do sądu i tam się roztrzygnąć ponieważ ksiądz to tylko tępe narzędzie urzędnik państwowy i tylko urząd moze go odwołać lub zmienić.