fbpx

Patryk Jaki chciał mówić o Brejzie, a nie odpowiadać na pytania. Jego zdaniem TVN to stacja hejtu i mowy nienawiści.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

atryk Jaki został zaproszony do programu “Fakty po faktach” W swoim stylu próbował unikać odpowiedzi na konkretnie zadawane pytania. Na początku programu był nadzwyczaj spokojny co już zwróciło naszą uwagę.

Czy Zbigniew Ziobro ponosi polityczną odpowiedzialność za to co się działo w ministerstwie sprawiedliwości ?

Patryk Jaki : Minister Ziobro w mojej ocenie zareagował prawidłowo, nie ma żadnych dowodów, podkreślam żadnych że, minister Ziobro cokolwiek wiedział o tym procederze, ba powiem więcej …widząc tą konwersację … pod warunkiem że ta konwersacja jest prawdziwa różnie ci państwo sie nazywali … to była grupa ludzi która, była wobec siebie bardzo bliska która pracowała na prywatnych komunikatorach, to trudno żeby minister sprawiedliwości miał do tego dostęp….Przecież ta pani która dzisiaj, ta hejterka internetowa ona wprost powiedziała, minister Ziobro nie miał o tym żadnej wiedzy – tak brzmiała odpowiedź na to pytanie.

Prowadząca Faktów po Faktach postanowiła przypomnieć pytanie “Ale ja bym chciała zapytać o polityczna odpowiedzialność czy Pan minister sprawiedliwości jest politycznie odpowiedzialny za to co działo się w jego ministerstwie ?

Patryk Jaki : To tak jakby zadać pytanie .. czy jeżeli wszyscy chcemy dbać o standardy we wszystkich instytucjach publicznych ale inie tylko publicznych bo wszędzie obowiązuje to samo prawo, to jeżeli wydarza się skandal w redakcji “X” ,

Pomimo ponawiania tego pytania, nie można było usłyszeć choćby nawet mało konkretnej odpowiedzi, ale choćby trochę w temacie. Następnie dowiedzieliśmy się że Ziobro nie jest duchem świętym, i nie może widzieć wszystkiego co dzieję się w jego ministerstwie. Nawet w specjalnie przez niego powołanym zespole który, miał dyscyplinować sędziów. To raczej mało wiarygodne tłumaczenie żeby, jakikolwiek szef powoływał specjalny zespół pracowników dawał im określone zadania i nie interesował się rezultatami.

Wkrótce odpowiedzi na pytania , przeradzały się w zadawanie pytań prowadzącej dziennikarce.

Sukcesy reformy sądów to spadek przestępczości, wzrost poczucia bezpieczeństwa.

Patryk Jaki nie zapomniał przytoczyć sukcesów reformy sądownictwa za które uważa ; spadek przestępczości, wzrost poczucia bezpieczeństwa “to zasługa Ministra Ziobro i tego ministerstwa” To jest jakaś nowość, ponieważ jak do tej pory słyszeliśmy założenia tej reformy były nieco inne. Te skutki to raczej powinno się przypisywać Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.

W TVN – tylko atak na PiS

Patryk Jaki przyznał że ogląda TVN i powiedział że,

Patryk Jaki : U państwa w stacji jest tak. Od rana do wieczora tylko atak na jedną stronę, porównywaniem systemów do systemów totalitarnych, Ziobro zły. Czy Pani redaktor pozwoli mi odpowiedzieć na pytania tak jak ja potrafię?

“Państwo psujecie. I żadne zasługi czy intencje tego nie zmienią.” Dziennikarze dobrej zmiany – zmieniają front.

Redaktorka : Przecież cały czas opowiada Pan tak jak Pan potrafi

Patryk Jaki : Ale pani redaktor mi przerywa … ale pani redaktor by chciała żebym ja odpowiadał na pytania tak jak pani sobie ..(red. urywa). Najlepiej jakby pani przygotował mi odpowiedzi i ja będę je odczytywał.

Czy Powinno Być śledztwo prokuratury w sprawie hejtowania sędziów ?

Patryk Jaki : Nie wykluczam, nie mam wszystkich danych w tej sprawie, przypomnę pani że, sędziowie którzy są w tą sprawę zamieszani, oni zaprzeczają że takie fakty miały miejsce, dlatego poczekajmy jest prowadzone postępowanie prokuratorskie i będzie sprawa w sądzie i będzie można wszystkie sprawy wyjaśnić.

Patryk Jaki uważa że Pis stosuje wyższe standardy niż stacja TVN.

Patryk Jaki : To co uprawia się w państwa stacji tworzy się tą mowę nienawiści od rana do wieczora, ministrostwo hejtu,

Dziennikarka : Panie ministrze co Pan opowiada ?

Patryk Jaki : a co nie ma u państwa na paskach ministrostwo hejtu od rana do wieczora ? Bijecie tylko w PiS od rana do wieczora, tak nie jest ?

……

Dlaczego nie ma śledztwa ?

Redaktorka : Ja próbuję uzyskać odpowiedź na moje pytania

Patryk Jaki : Ja pani to wytłumaczą jeżeli Pani chociaż przy dwóch moich słowach nie będzie przeszkadzała

Redaktorka : Próbuję usłyszeć odpowiedzi na moje pytania

Patryk Jaki : Cały czas wchodzi mi pani w zdania, ja uważam że nie na tym polega zapraszanie gości jeżeli chce pani poznać moja opinie to proszę pozwolić mi ją skończyć.

Redaktorka : No tak nie dowiedziałam się dlaczego nie ma śledztwa ?

Patryk Jaki : Powiem pani jeszcze raz, skończę ten wątek i wrócę do śledztwa, możemy sie tak umówić ?

Redaktorka : No dlaczego nie ma śledztwa ?

Patryk Jaki : A pozwoli pani ze skończę poprzedni wątek i wrócę do śledztwa ?

Dziennikarka : Proszę bardzo.

Tego widzowie TVN-u nie dowiedzą się w TVN

Patryk Jaki : Dobrze to chcę zaznaczyć że, widzowie TVN-u, nie dowiedzą się o tym , że z jednej strony macie państwo, na czym polega że państwo siejecie mowę nienawiści ? Dzisiaj definicja hejtu polega również na tym że, nie przykazujecie całej prawdy, macie państwo oto taka sytuację, mamy podejrzenie w stosunku do jednego wiceministra w jednym z resortów. I jest od rana do wieczora skandal porównanie do systemów totalitarnych, a z drugiej strony macie szefa sztabu PO, kandydata na ministra sprawiedliwości który, osobiście uczestniczył i kierował wg tego co pokazali dziennikarze zorganizowanym hejtem i nie ma nic.

Dziennikarka : Ale o czym Pan mówi teraz pani ministrze ?

“Ziobro przed trybunał stanu” jest pan świństwogenny – Gorąca atmosfera na lewicy uruchomiła system p-poż.

Patryk Jaki : Mówię o hejcie i mowie nienawiści , ja mam jedyną okazję żeby o tym powiedzieć a pani nie daje mi takiej możliwości

Za co zdymisjonowany został wiceministr Piebiak ?

Dziennikarka : Właśnie dałam panu taką możliwość, skoro nie było hejtu w ministerstwie sprawiedliwości to za co został zdymisjonowany wiceminister?

Patryk Jaki : Jeszcze raz chce powiedzieć, za to że pojawiły sie wątpliwości które sąd teraz będzie wyjaśniał bo ci sędziowie, których oświadczenia nie chcecie państwo podać

Dziennikarka : Jakich oświadczeń nie chcemy podać ? Co Pan opowiada ? Panie ministrze mówiliśmy o tym że, niektórzy sędziowie wspominali w publikacjach i nie zgadzali się z tym i byli u nas na antenie.

Patryk Jaki : Ale oświadczenia dzisiaj tych pełnomocników rzucają całkiem inne światło. Pokazaliście państwo to?

Powstanie kodeks Ziobry. Jak pisać co pisać – Minister ma dość hejtu. Brejza podpowiada gotowe paragrafy.

Dziennikarka : Panie ministrze za co został zdymisjonowany wiceminister Piebiak skoro nie było hejtu

Patryk Jaki : Ja pani odpowiem na to pytanie a pani odpowie, tylko jakby pani była uprzejma była mi powiedzieć jedna rzecz

Dziennikarka : Ale niech pan

Patryk Jaki : Nie. Moim zdaniem toczymy rozmowę na równych zasadach

Dziennikarka : Ale ja nie jestem ministrem , a pan był przedstawicielem tego ministerstwa o którym teraz mówimy

Patryk Jaki : Jak to jest ?

Dziennikarka : Ale ja nie mam już więcej czasu, przepraszam panie ministrze szanowny

Kombinat Trolli TVP- Siedlce przywitały ekipę TVP która, na pomoc wezwała Policję.

Patryk Jaki : Bo cały czas pani mi przeszkadza nie nie powala mi dokończyć tego

Dziennikarka : Tak jedno zdanie na koniec bo musimy kończyć

Patryk Jaki : To jest po prostu skandal co w tej chwili robicie od rana do wieczora w nas bijecie, kiedy ja próbuje przyjechać i wytłumaczyć jedna rzecz

Dziennikarka : Wytłumaczył Pan

Patryk Jaki : Nie. Pani co chwila mi przeszkadza.

Dziennikarka : Wytłumaczył pan dlaczego

Patryk Jaki : Czy Pani uważa że, tak powinna wyglądać rozmowa? To ja na sam koniec państwu powiem jedną rzecz, ja na sam koniec państwu powiem jedną rzecz, że robicie skandal

Dziennikarka : Strasznie się pan denerwuje panie ministrze

Patryk Jaki : Ja jestem bardzo spokojny, robicie państwo skandal, robicie programy specjalne, porównujecie nas do systemów komunistycznych, kiedy jeden wiceminister jest podejrzany o hejt. A kiedy szef konkurencyjnego bloku osobiście kieruje i uczestniczy

Dziennikarka : Jaki mam pan dowody w tej sprawie ?

Patryk Jaki : To również jest mowa nienawiści bo ja…

Dziennikarka : To akurat sprawa jest z Inowrocławia i sprawa dotyczy z przed dwóch lat i dotyczy faktur z którymi związane są akurat osoby z PiS .

Patryk Jaki : AAAA. Widzi Pani czyli afera Brejzy to jest afera PiS

Dziennikarka : Ja tego nie powiedziałam

Patryk Jaki : Pięknie pani wytłumaczyła , pewnie

Dziennikarka : Ja tylko wspominam o wszystkich faktach, dziękuję bardzo

Patryk Jaki : Dlatego nie pozwoliła mi pani skończyć żadnego zdania bo , ostatnie zdanie

Dziennikarka : Dziękuję bardzo ostatnie zdanie miało być przed chwilą, skończył nam się czas, odpowiedział Pan na pytania tak jak pan potrafił (w tle Jaki próbuje przekrzyczeć redaktorkę)

Patryk Jaki : A chciałem zrobić u państwa premierę tego co miał mówić Krzysztof Brejza , bo widzowie się od państwa tego nie dowiedzą

Wpadka mediów narodowych. Rozkręcili aferę Brejzy, w której podejrzani są działacze PiS.

Dziennikarka : Wczoraj w “Faktach” był na ten temat materiał, dziękuję . Patryk Jaki Europoseł PiS, właśnie nasza widownia widziała, dziękuję za chwile kolejni goście

Źródło TVN 24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments